Ющенко не бачить альтернатив Європі

Президент України в Лісабоні зустрівся з кількома європейськими політиками.

Віктор Ющенко
УНІАН
Віктор Ющенко не бачить альтернатив європейській інтеграції України.
Президент України Віктор Ющенко не бачить альтернативи євроінтеграції для України. 

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава української держави сказав на прес-конференції у Лісабоні по завершенні саміту Європейської народної партії. 

"Я переконаний, що на рівні українського суспільства немає альтернативи європейській інтеграції", - сказав він. 

Ющенко зазначив, що останні соціологічні опитування демонструють, що дві третини українського суспільства підтримують інтеграцію до Європи. "Проста людина, незалежно від рівня освіти, прагне туди, де краще, де вищі економічні і соціальні стандарти", - сказав він.
 
Президент також зазначив, що є певні епізоди, які не варто коментувати. Президент не уточнив, що має на увазі, однак зазначив, що такі епізоди не зроблять погоди в процесі євроінтеграції.
 
Він нагадав, що українське законодавство чітко визначає європейську інтеграцію як одну з цілей для України, і це законодавство підтримане більшістю депутатів Верховної ради України.

У Лісабоні президент України зустрівся з низкою європейських політиків. З президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу він, зокрема, обговорив вступу України до СОТ а також питання, пов’язані з укладанням угод про малий прикордонний рух між нашою державою та сусідніми країнами-членами ЄС. 

Йшлося також про введення спільного прикордонного та митного контролю на спільних ділянках кордону України та Європейського Союзу. 

Ющенко також запросив представників Євросоюзу до активної участі в Енергетичному саміті, якій відбудеться у Києві у 2008 році.
 
Президент України та президент Єврокомісії позитивно оцінили імплементацію рішень останнього Саміту Україна – ЄС та домовилися про прискорення виконання процедур, що стосуються набуття чинності угод про спрощений візовий режим та реадмісію між Україною та Європейським Союзом. 

Глава української держави, окрім того, поінформував Баррозу про розвиток внутрішньополітичної ситуації в нашій державі після завершення позачергових парламентських виборів. Зі свого боку президент Європейської Комісії поінформував Ющенка про перспективи завершення роботи над Договором Реформ ЄС. 

У свою чергу, президент Європейського парламенту Ганс-Герт Поттерінг під час зустрічі з Ющенком висловив упевненість в тому, що нова коаліція в українському парламенті створює нові можливості для посилення євроінтеграційного курсу України. 

 В ході розмови глава української держави поінформував співрозмовника про внутрішньополітичну ситуацію в Україні після парламентських виборів 30 вересня. Ющенко, зокрема, наголосив, що сьогодні відбувається процес формування коаліції і підкреслив важливість ведення конструктивного діалогу між більшістю та опозицією. 

За словами Поттерінга, Європарламент переконаний, що нова демократична коаліція створює нові можливості для посилення євроінтеграційного курсу України. Він також сказав, що Європейський парламент зацікавлений у сприянні євроінтеграційного поступу України. 

Сторони також обговорили останні події в Євросоюзі. Президент України попросив Поттерінга посприяти у темі підтримки зусиль України з визнання Європейським парламентом Голодомору 1932-33 років актом геноциду проти українського народу. 

У цьому контексті президент Європарламенту поінформував про стан розгляду цього питання у структурах ЄП.

ВідеоВіктор Ющенко про євроінтеграцію (ексклюзивне відео)

ВідеоУкраїнські політики на євросаміті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: