Ющенко не дозволить "Нафтогазу" розраховуватися з "Газпромом" авансом

Ющенко звернеться до КС з приводу законності постанови Кабміну, яка дозволяє "Нафтогазу" розраховуватися з "Газпромом" за рахунок авансових платежів за транзит.

Президент Віктор Ющенко має намір призупинити рішення Кабінету Міністрів про розстрочку НАК "Нафтогаз України" податку на прибуток.

Про це заявив керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Роман Жуковський.

За його словами, 13 травня на засіданні Кабміну розглядався проект постанови, що дозволяє "Нафтогазу" розраховуватися з російським "Газпромом" за отриманий в 2009 році газ за рахунок авансових платежів за транзит російського газу через територію України, а також передбачає можливість надання "Нафтогазу" розстрочки на 5 років податку на прибуток, який буде нараховано в 2009 році.

"Якщо така постанова буде прийнята й оприлюднена, президент негайно скористається своїм правом і зупинить його", - заявив Жуковський.

Крім того, з його слів, Ющенко звернеться до Конституційного суду з приводу конституційності такої постанови.

Зі слів Жуковського, така постанова поставить під загрозу участь країн Європейського Союзу в модернізації української ГТС, оскільки відповідною декларацією, прийнятою 23 березня в Брюсселі, передбачено, що компанія, яка здійснює транзит газу, повинна бути незалежною, однак авансові платежі в рахунок майбутнього транзиту газу фактично залишають компанію "Укртрансгаз" без готівкових коштів і ставлять під сумнів її самостійність.

Він підкреслив, що ситуація, яка виникла з авансовими платежами за рахунок транзиту газу, є прямим наслідком невиконання урядом директив президента на переговорах щодо поставок газу в Україну.

Нагадаємо, 13 травня Кабмін вирішив розстрочити "Нафтогазу" сплату близько 6,7 млрд. гривень податку на прибуток при накачуванні газу в підземні сховища.

Читайте також:

"Нафтогаз" накопичив боргів на 60 мільярдів гривень

"Газпром" підтвердив, що Україна заплатила за квітневий газ

"Нафтогаз" хоче платити "Газпрому" по-своєму

Секретаріат президента боїться гніву "Газпрому"

ВідеоЖуковський про авансні платежі "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: