Ющенко не дозволить Тимошенко регулювати імпорт

Президент стверджує, що намір уряду самостійно встановлювати чи скасовувати митний збір на імпортні товари суперечить Конституції.

0614
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко виступає проти наміру уряду Юлії Тимошенко регулювати імпорт
Президент не погоджується з урядовим механізмом забезпечення рівноваги платіжного балансу держави

Про це йдеться у листі Віктора Ющенка до Юлії Тимошенко.

Зокрема, йдеться у листі, проект закону надає Кабінету міністрів право встановлювати перелік товарів, при імпорті (ввезенні) яких на митну територію України застосовується додатковий імпортний збір, порядок справляння додаткового імпортного збору, його розмір у відсотках до митної вартості товару, а також графік поступового зменшення та скасування додаткового імпортного збору.

Оскільки Конституцією закріплено принцип законодавчого визначення видів податків і зборів, порядку їх сплати та розмірів, прийняття у формі підзаконного акту - постанови Кабінету міністрів – рішення про запровадження, зменшення розміру, скасування, продовження дії додаткового імпортного збору, не відповідають Основному закону, наголошує глава держави.

Президент стверджує, що у зв'язку з цим не має можливості визначити проект закону щодо регулювання стану платіжного балансу України як невідкладний для його позачергового розгляду.

Нагадаємо, Кабінет міністрів пропонує замість 13% митної надбавки на імпорт, на якій наполягає президент, запровадити тимчасовий додатковий імпортний збір. Відповідний урядовий законопроект зареєстровано у парламенті.

Згідно з документом, додатковий імпортний збір встановлює і відміняє Кабінет міністрів за узгодженням із Національним банком.

Наприкінці лютого президент підписав закон про запровадження тимчасового додаткового мита у розмірі 13% на імпортні товари. Пізніше уряд скасував мито для всіх імпортних товарів, окрім холодильників та авто.

У Секретаріаті президента заявили, що заміною 13% надбавку на імпорт на інший збір Кабмін лише погіршив цей документ.

"Це той самий законопроект, тільки значно гірший, ніж той, який було прийнято парламентом і підписано президентом", - сказав перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Читайте також:

Кабмін пропонує новий збір на імпорт замість надбавки у 13%

Захід вважає роботу Тимошенко зразком антикризового менеджменту

Рада подолала вето Ющенка на закон про експорт електрики

Ющенко вважає імпортне м'ясо трагедією

За рік імпорт товарів в Україну зменшився майже на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: