Ющенко не хоче ділити газову трубу з Росією

Уповноважений президента заявив, що Росія не має вправа встановлювати ціни на транзит газу в Україні.

Україну не влаштовує бажання Росії стати співвласником української ГТС.

Про це заявив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський в ефірі 5 каналу.

"Російська сторона має свою концепцію і своє бачення щодо української ГТС. Їхнє бачення є таке, що вони б хотіли...стати співвласником української ГТС. Такий підхід не влаштовує українську сторону", - зазначив він.

Крім того, відповідаючи на питання, чи може змінитися ціна на російський газ з огляду на досягнуті домовленості України та ЄС, він сказав: "Я би не хотів, щоб Москва встановлювала ціни на транзит в Україні, так само, як і Україна в Росії".

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі відбулася міжнародна інвестиційна конференція з питань модернізації української ГТС. Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію, пообіцявши створити "прозорий" газовий ринок.

У відповідь російська делегація залишила міжнародний інвестиційний форум після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації.

Президент України Віктор Ющенко заявив, що Україна готова співпрацювати з Росією в рамках інвестиційних форумів щодо вдосконалення енергетичного ринку.

Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що відмова Європи об’єднати зусилля з Росією і виділити гроші Україні для боротьби з фінансово-економічною кризою означає, що "хтось хоче скористатися кризовими явищами в економіці, щоб відібрати у України її ГТС". "Якщо це так, то це поганий спосіб вирішення проблем", - додав глава російського уряду.

Читайте також:

Росія підозрює, що Європа зазіхає на українську трубу

Путін: Росія перегляне відносини з ЄС, якщо її ігноруватимуть

Ющенко пояснив, що Україна готова співпрацювати з Росією по енергетиці

Європа попросила Росію не ображатися на Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: