Ющенко не підписав закон про вибори: він лякає Раду судом

Президент жалкує, що не має права заветувати закон про вибори повторно, але обіцяє оскаржити його в КС.

Президент Віктор Ющенко повернув у Верховну раду зміни до закону про вибори глави держави. Він наголосив, що готовий оскаржити в Конституційному суді положення цього закону – у разі набрання ним чинності.

Як повідомили у прес-службі глави держави, у листі до Верховної ради Ющенко нагадав, що 21 серпня парламент під час повторного розгляду з пропозиціями президента України прийняв зазначений закон більш ніж двома третинами від свого конституційного складу. Водночас президент застосував до цього закону право вето - насамперед через невідповідність його положень Конституції.

Враховуючи, що закон був повторно прийнятий 325 голосами народних депутатів і, незважаючи на неконституційність, не може бути знову ветований, Ющенко надсилає зазначений закон без підпису, надаючи можливість опублікувати його в порядку, передбаченому останнім реченням частини четвертої ст. 94 Конституції України.

"Залишаю за собою можливість у разі набрання законом чинності в установленому порядку скористатися правом оскарження його положень у Конституційному суді України", - йдеться у листі глави держави до Верховної ради.

Як відомо, закон про вибори президента парламент прийняв у липні. Зміни торкнулися термінів проведення виборчої кампанії - вона скоротилася з 120 до 90 днів (тим самим народні депутати перенесли старт виборів з 19 вересня на 19 жовтня).

Крім того, Верховна рада істотно підвищила заставу для кандидатів у президенти: з 500 тисяч до 2,5 мільйонів гривень. Окрім скорочення терміну виборчої кампанії і збільшення суми застави для кандидатів у президенти, законопроект пропонував ліквідувати інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на пост президента, а також низку інших змін.

Читайте також:

У Канаді вважають, що Ющенко нічого не робить для України

Ющенко впевнений, що Раді допоможе лише саморозпуск

Ющенко видасть указ про захист гуцулів

Ющенко боїться, що Україна втратить демократію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: