Ющенко не поступиться владою на місцях

Президент України має великі плани щодо реформування місцевого самоврядування.

Про власну владу на місцях

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що не допустить ліквідації державних адміністрацій.

Як передає УНІАН, про це він сказав сьогодні на зустрічі в Києві з керівниками державних адміністрацій різних рівнів.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко не збирається послаблювати свою владу на місцях
"Хочу відповідально заявити, і твердо, і відповідально: я не допущу обставин, при яких би жорсткою удавкою були б ліквідовані органи виконавчої влади. Жоден з таких сценаріїв я не допущу", - зауважив президент, додавши, що це стосується і спроб "задушити місцеву владу через фінансові питання".

Ющенко наголосив, що місцеві державні адміністрації є хребтом організації влади.

Водночас він підкреслив, що немає альтернативи для посилення місцевого самоврядування в Україні зі збільшенням повноважень на місцях. "Безумовно, Україна буде державою самоврядних громад", - сказав президент.

Він заявив, що не можна допустити протиставлення місцевого самоврядування і місцевих державних адміністрацій. Ющенко назвав це згубною практикою і закликав голів держадміністрацій різних рівнів не йти на поводу у тих, хто хоче посилити таке протистояння. "Я просив би вас усіх жити своїм розумом і виходити з того, що місцеві ради є не вороги", - сказав президент.

За словами Віктора Ющенка, ні місцева адміністрація, ні місцева рада не є "старшою або меншою". Глава держави заявив, що кожний має займатися своїми справами і виконувати свої повноваження.

Ющенко висловився за внесення змін до законодавства щодо чіткого розподілу цих повноважень.

Про законопроект Олександра Мороза

Також президент висловив упевненість, що запропонована головою Верховної ради України 5-го скликання Олександром Морозом система реформування місцевої виконавчої влади призведе до узурпації влади.

Зокрема, він повідомив, що 26 червня у вже неповноважній ВР було зареєстровано законопроект №3725, яким передбачається перетворення голови ВР із спікера на центральну політичну фігуру з утворенням "радянської матрьошки – вертикалі рад". При цьому президент наголосив, що ідеологом цього законопроекту є Олександр Мороз.

За словами Ющенка, у разі втілення у життя цього законопроекту, ВР стає найвищим органом державної влади, концентруючи в своїх руках законодавчі, контрольні, виконавчі та частково судові функції.

На переконання глави держави, такі пропозиції означають узурпацію влади, дестабілізацію балансу повноважень різних гілок влади, який передбачений Конституцією.

Ющенко переконаний, що створення такої централізованої моделі жодним чином не відповідає ідеології розвитку самоврядування і піднесенню авторитету місцевої влади.

Зустріч Віктора Ющенка з губернаторами
УНІАН
Голови місцевих адміністрацій залишаються однією з основних опор президентської влади в країні
Про систему місцевих виборів

Крім того, президент вважає передчасним запровадження пропорційної системи виборів на рівні місцевих органів влади

За словами президента, існуюча пропорційна система виборів не виправдовує себе на рівні місцевих органів влади. "Немає тієї політичної стабілізації, немає того ідейного панування, яке характерне для такого структурованого суспільства", - сказав Ющенко.

Глава держави вважає, що пропорційна система на місцевому рівні штучно привносить багато речей: "ми штучно формуємо партійну конструкцію там, де немає основи і розбудови (партій – ред.) і сприйняття тієї чи іншої політичної моделі".

Ющенко також зазначив, що введення цієї системи призводить до виконання не притаманних місцевим органам влади функцій, привносить зайву політизацію в роботу місцевих органів.

Про долю мерів

Також президент пропонує внести зміни до законодавства, що передбачають надання дозволу місцевим радам достроково припиняти повноваження міських голів.

Зокрема, Ющенко виходить з ініціативою дозволити місцевим радам приймати рішення про дострокове припинення повноважень мерів, але якщо на повторних виборах цей мер знову перемагає, відповідна рада має бути розпущена.

Про бюджет

Президент України Віктор Ющенко обіцяє, що не підпише закону про державний бюджет на 2008 рік, якщо в ньому буде збережена система "ручного управління" з центру коштами, які мають йти в регіони.

Ющенко підкреслив, що на сьогодні фінансування регіонів узурповано декількома людьми з центру, які можуть ігнорувати десятки державних програм.

"Політики намагаються зміцнити, за версією Партії регіонів, чиновника, який сидить у Києві. Намагаються посилити партійний контроль над органами місцевого самоврядування", - сказав президент.

Він висловився за необхідність зміни принципів формування касових видатків бюджету. "Я без цих змін, заявляю офіційно, ніякого бюджету на 2008 рік не підпишу", - сказав президент.

Віктор Ющенко також попросив голів місцевих держадміністрацій надати свої пропозиції щодо змін відповідного механізму, щоб ще до розгляду бюджету у другому читанні він міг внести на розгляд парламенту проект закону про особливості касових видатків бюджету на 2008 рік.

Він зауважив, що якщо цього не буде зроблено, то незалежно від того, яким буде уряд, мільярди гривень будуть і далі розподілятись в “ручному” режимі. "Ці кошти необхідно одразу передати на території", - підкреслив глава держави.

Він також нагадав про свій лист від 12 липня до Кабінету міністрів, в якому серед пропозицій до держбюджету на 2008 рік також пропонується залишати на місцях частину коштів, зібраних від податків, ліцензування тощо.

ВідеоПрезидент про місцеве самоврядування (Ексклюзивне відео)

ВідеоЮщенко не поступиться владою на місцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: