Ющенко не зривав візит Кирила до Рівного, а тільки попереджав

Секретаріат президента доводив до відома Московського патріарха інформацію про настрої представників різних конфесій у Рівному.

Ініціатором змін програми візиту патріарха Московського і всієї Руси Кирила був не Секретаріат президента України.

На цьому наголошує заступник глави СП Юрій Богуцький, коментуючи інформацію у деяких ЗМІ, що скасування візиту патріарха Кирила до Рівного відбулося згідно з рекомендаціями Секретаріату.

Богуцький зазначив, що, "по-перше, Секретаріат президента України не є координатором програми візиту в Україну предстоятеля Руської православної церкви. Цим займається відповідна Комісія Української православної церкви та Московська патріархія", повідомляє прес-служба глави держави.

По-друге, наголосив він, "під час попередніх консультацій щодо майбутнього візиту патріарха Кирила в Україну до відома представників Московської патріархії доводилася інформація про релігійну ситуацію в Рівному та настрої представників різних конфесій і громадських організацій, яка базувалася на аналізі численних звернень до державних органів влади та даних правоохоронних органів".

У суботу, 1 серпня за ініціативи Московської патріархії відбулася телефонна розмова, під час якої остаточне ухвалення рішення щодо відвідання Рівного було віддано на розсуд організаторів візиту, зауважив Богуцький.

Він звернувся з проханням до представників ЗМІ під час коментування делікатних питань, що зачіпають релігійну сферу, бути максимально коректними і точними, "адже відомо, що в Україні та поза її межами є сили, зацікавлені в тому, щоб патріарх Московський і всієї Руси мав обмежене уявлення про справжнє розмаїття позицій громадян, віруючих православних України, щодо прагнення до утворення в Україні єдиної помісної православної церкви".

Нагадаємо, напередодні патріарх Кирило змінив план своїх поїздок і відмовився від візиту до західноукраїнського міста Рівного. Пізніше він таки відправився на Рівненщину - до міста Корець.

Раніше представники Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату виступили проти візиту Московського патріарха до міста.

Представники УПЦ КП звинуватила патріарха в намірі відвідати кілька церков, які використовуються цією церквою, що, на думку представників Рівненської єпархії, могло призвести до провокацій.

Читайте також:

Україна здивувала та розчарувала патріарха Кирила

Патріарх Кирило приїхав на Західну Україну "з правдивим словом"

Патріарх вважає, що флот в Севастополі розділили "трагічні події

Патріарх закликав "не дружити проти іншого"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: