Ющенко не збирається підписувати спільне з Тимошенко звернення до МВФ

Секретаріат президента закликає уряд зайнятися конкретними діями, а не писати листи, які "не мають конкретного змісту".

Віктор Ющенко не бачить "найменшої необхідності" підписувати будь-які декларативні відозви у рамках виконання кредитної угоди з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомив сьогодні керівник його Секретаріату Віктор Балога.

"Президент не поставить свій підпис під жодною додатковою декларацією, оскільки такий документ не має конкретного змісту. Уряд пропонує набір чергових заяв і запевнень, маючи на меті замаскувати той неспростовний факт, що кредитна угода з МВФ не виконується і Україна має серйозні труднощі з одержанням наступного траншу позики. У такий спосіб прем'єр-міністр Юлія Тимошенко хоче створити собі виправдання власної бездіяльності щодо продовження співпраці з Фондом", - заявив Балога.

Він нагадав, що єдиним офіційним документом, який визначає параметри угоди між Україною та МВФ і передбачений регламентними нормами цієї фінансової установи, є лист про наміри. Тільки він є підставою для надання кредиту і тільки він визначає конкретні кроки, які позичальник має здійснити на виконання умов надання коштів.

Однак, стверджує Балога, оціночна місія Фонду, яка нещодавно тривалий час працювала в Україні, встановила численні порушення з боку українського уряду, які поставили під загрозу зриву продовження кредитної програми. Представники МВФ неодноразово звертали увагу Кабінету міністрів на необхідність проведення реальних реформ, у тому числі й змін до законодавства, які б дали підстави для розвитку двосторонньої співпраці. Місія Фонду, зокрема, вимагала скорочення дефіциту державного бюджету, забезпечення дієвої незалежності Національного банку, збалансування фінансових потоків "Нафтогазу" та Пенсійного фонду.

Чиновник запевняє, що уряд не зробив жодного кроку назустріч цим вимогам, натомість вдався до обманного маневру і висуває на перший план тезу про важливість підписання чергового набору заяв.

"Президент не може блефувати, як уряд. Глава держави наполягає на неухильному виконання Кабінетом міністрів тих вимог, які містяться в листі про наміри, який підписала і прем'єр Юлія Тимошенко. Цей документ є достатньою базою для ефективної співпраці з МВФ", - підкреслив Балога.

Нагадаємо, 24 лютого віце-прем'єр Григорій Немиря від імені уряду закликав Ющенка якнайшвидше підписати проект спільної декларації української влади до МВФ. Він наголосив, що оприлюднення спільної декларації є найголовнішою умовою для повернення місії МВФ в Україну.

"Проте минув вже майже тиждень, але Кабінет міністрів не має жодних пропозицій до тексту декларації з боку Секретаріату президента", - сказав Немиря.

Читайте також:

МВФ не вимагає від України бездефіцитного бюджету

ЄС незадоволений: Тимошенко та Ющенко дестабілізують Україну

Тимошенко запропонувала Ющенку мир

Гривня впала через відсутність кредиту від МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: