Ющенко не збирається розпускати Раду. Поки що

У Секретаріаті кажуть, що у сьогоднішньому порядку денному в президента не значаться дострокові вибори у ВР. А що буде завтра – побачимо.

Заступник голови Секретаріату президента Ігор Пукшин заявив, що президент Віктор Ющенко поки не має наміру розпускати Верховну раду.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

"На сьогоднішній день на порядку денному президента не стоїть призначення дострокових парламентських виборів", - заявив Пукшин.

"Це станом на сьогоднішній день. Що буде завтра – побачимо", - зазначив він.

Водночас Пукшин вважає, що є правові підстави для проведення дострокових парламентських виборів - відсутність коаліції.

"Коаліція в парламенті відсутня. Які б заяви політиків, керівників парламенту не лунали, Конституція встановлює чіткі вимоги – в парламенті має бути 226 депутатів більшості в коаліції. На жаль, її немає", - заявив Пукшин.

Крім того, на питання, чи може рішення Конституційного суду відносно того, чи повинна була новостворена коаліція заново формувати уряд, посприяти призначенню дострокових виборів він сказав: "Я сумніваюсь, що це рішення може бути підставою для розпуску парламенту".

"Є підстави для дострокового припинення повноважень Верховної ради. Коаліція створюється з єдиною метою – для формування уряду. Тобто новостворена коаліція мала заново сформувати уряд", - заявив заступник голови секретаріату.
Водночас він зазначив, що говорить "про юридичні підстави, а не про політичну доцільність".

Пукшин вважає, що політична доцільність може з'явитися пізніше.

Нагадаємо, перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш заявив, що дострокові парламентські вибори все ще можливі, оскільки мова йде не про наміри президента на суб'єктивному рівні, а про дієздатність або недієздатність парламенту й уряду.

Читайте також:

Президент просить змінити Конституцію "чесно і гідно"

"Регіони" відхрещуються від змови з Ющенком

ПР заблокувала Верховну раду

Блок Литвина: Ющенко розпустить Раду, щоб протягнути туди "своїх"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: