Ющенко незадоволений ціною на російський газ

Уповноважений президента заявляє, що Росія пропонує на перший квартал 2009 року встановити для України фактичну ціну 360 доларів за 1000 куб. м.

Росія пропонує на перший квартал 2009 року встановити для України фактичну ціну 360 доларів за 1000 куб. м природного газу, яка вираховується за 20% знижкою від базової ціни 450 доларів США.

Такі розрахунки оприлюднив в понеділок уповноважений президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський, повідомляє прес-служба глави держави.

"Окрім цього, російська сторона вимагає зберегти у 2009 році транзитну ставку 2008 року – 1,7 долара США за тисячу куб. м на 100 км, чим порушується принцип паритету щодо приведення до ринкових значень і ціни на газ, і транзитної ставки", - підкреслив він.

За словами Соколовського, середньорічна ціна газу для України, з урахування 20% знижки, має становити 199 доларів за тис. куб. м.

В той же час вартість транзиту палива, за його даними, має становити близько 3,2 долара США за тисячу куб. м на 100 км.

У своїх підрахунках Соколовський навів приклад Угорщини, для якої середньорічна ринкова ціна газу на українсько-російському кордоні складає 248 доларів США за тисячу куб. м. Він зробив висновок, що для України "пропонуються гірша ціна на газ, ніж для інших європейських країн, зокрема Угорщини".

19 січня голова "Нафтогазу України" Олег Дубина і керівник "Газпрому" Олексій Міллер, у присутності прем'єрів двох країн Юлії Тимошенко та Володимира Путіна, підписали газову угоду на 10 років. Тимошенко заявила, що поки що не може назвати ціну на блакитне паливо для України, але вона становитиме менше 250 доларів.

Читайте також:

Україна отримає дешевий російський газ
Фірташа прибрали з газового ринку
Україна може обійтися без російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: