Ющенко: Обіцянки зробити російську мову державною - спекуляція

Ющенко звинуватив Януковича в спекуляції на мовному питанні.

Президент України Віктор Ющенко називає спекуляціями обіцянки лідера Партії регіонів Віктора Януковича зробити російську мову другою державною.

"У мене запитання, Віктор Федорович: якщо ти переконаний, що це є відповіддю на твою політичну позицію, чому за 5 років найбільша фракція парламенту, плюс комуністи, плюс команда Литвина, так і не поставили це питання у парламенті і не вирішили за 5 секунд?", - зазначив Ющенко.

Він поставив ще одне риторичне запитання до Януковича: де його послідовність у цьому питанні і чому тема другої державної мови виникає лише напередодні виборів?

Ющенко висловив переконання, що "Янкович не є провідником цього питання і ніколи не буде".

Президент зауважив, що для становлення Української держави має бути одна державна мова - українська, але він нічого не має проти, аби люди спілкувались у повсякденному житті російською, щоб знали багато інших мов.

"Переконаний, що рано чи пізно українці знайдуть спосіб бути українцями й обов’язково знатимуть державну мову", - зауважив Ющенко.

Крім того, у ході свого спілкування з інтелігенцією Криму він підкреслив, що для нього ніколи не стояло питання приналежності Криму.

"Крим - український, - наголосив Ющенко.

Як повідомлялося, нещодавно організації російськомовних громадян України звернулися до кандидатів у президенти з вимогою забезпечити надання російській мові статусу другої державної.

Відповідне звернення ініціювали Російська громада Полтавської області та Київський союз російських журналістів і літераторів "Русская правда", до яких пізніше приєдналася низка інших російських організацій України.

Читайте також:

На Дніпропетровщині 18 людей заявляють, що їх звільнили через українську мову

Російськомовні організації України оприлюднили передвиборчу вимогу

Ющенко: українці повинні добре знати російську мову

Янукович розповів про русифікацію і те, як вчив українську мову
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: