Ющенко обіцяє захистити фармацевтів від Тимошенко (відео, оновлено)

Віктор Ющенко заявляє про намір зупинити постанови уряду щодо обмеження націнок на лікарські засоби.

Про це він заявив журналістам після зустрічі з групою фармацевтів, які і вимагали скасування такого рішення уряду.

Водночас президент наголосив, що він домовився з фармацевтами підписати меморандум щодо толерантної поведінки на ринку, а також дасть доручення контролюючим органам простежити спекулятивні ціноутворення.

Пояснюючи своє рішення зупинити постанови уряду, Ющенко зауважив, що у будь-якій галузі, в тому числі фармацевтичній, є неприпустимим адміністративне регулювання і будь-яка галузь має розвиватись на ринкових засадах.

Аптека
УНІАН
Українські аптеки працюють на грані рентабельності
З іншого боку, Ющенко зауважив, що також важливо думати про існуючу невідповідність цін та певну монополізацію фармацевтичного ринку.

Президент назвав неправильним те, що рішення уряду призвело до закриття більше тисячі аптек.

"Це говорить, що підходи були вжиті неправильні", - сказав він і додав, що ці постанови були незаконними, оскільки вирішувати це питання має не уряд, а місцеві органи влади.

Також Ющенко повідомив, що планує підписати сьогодні розпорядження, яким зобов’язати уряд, Генеральну прокуратуру, Державну податкову адміністрацію, Антимонопольний комітет "здійснити супровід" скасування постанов уряду і таким чином проконтролювати, щоб не було зловживань після скасування обмежень на націнку ліків. У цьому розпорядженні також буде зобов’язання протягом десяти днів доповісти президенту про виконану роботу.

Як повідомляв ТСН.ua, постановою від 17 жовтня Кабінет міністрів обмежив граничні торговельні надбавки не вище 15% на оптову та не вище 25% на роздрібну реалізацію медикаментів з Національного переліку та встановив межу у 10% від оптової ціни виробника на лікарські засоби, які закуповуються державними та комунальними закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти.

За даними Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення, за місяць - з 17 жовтня по 18 листопада - в Україні закрилося більш ніж 500 аптек. В результаті було звільнено 2,5 тисячі співробітників і ще кілька тисяч відправлено у неоплачувані відпустки.

У Держслужбі пояснюють таку ситуацію обмеженням максимальної націнки на ліки.

Учасники фармацевтичного ринку вважають, що Кабмін встановив дуже маленьку рентабельність на ліки.

Вчора, 2 грудня Кабмін і Секретаріат президента пікетували представники Херсонської та Миколаївської спілки підприємців фармацевтичної галузі, які вимагають скасувати постанови уряду щодо фармацевтичної діяльності.

ВідеоЮщенко обіцяє захистити фармацевтів від Тимошенко

ВідеоЯк Ющенко захистить фармацевтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: