Ющенко обурився, що на кордоні з РФ все частіше стріляють в українців

Президент наголошує, що випадки застосування російською стороною вогнепальної зброї на спільному кордоні останнім часом є непоодинокими.

Президент Віктор Ющенко розраховує на об’єктивне розслідування інциденту на українсько-російському кордоні, під час якого російські прикордонники застрелили громадянина України Андрія Якименка.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Ющенко передав щирі співчуття родині загиблого. При цьому він висловив особливе занепокоєння тим фактом, що випадки застосування російською стороною вогнепальної зброї на спільному кордоні останнім часом є непоодинокими.

"Україна розраховує на оперативне та об’єктивне розслідування компетентними органами Російської Федерації всіх обставин інциденту, насамперед, доцільності застосування зброї як засобу припинення правопорушень", - сказав президент і наголосив на резонансі, який викликали в українському суспільстві такі дії російських прикордонників.

За словами президента, традиційно українсько-російський державний кордон сприймається громадянами обох країн як кордон дружби та миру, де тісно переплетені економічні, соціальні та культурні відносини між громадянами обох країн.

У такому контексті він висловив очікування на конструктивний підхід російської сторони до питань завершення договірно-правового оформлення державного кордону. "Потрібно відійти від політики необґрунтованих заяв стосовно демаркації спільного кордону та здійснити найближчим часом практичні кроки зі створення спільної демаркаційної комісії та започаткування демаркації", – зазначив президент.

Глава держави висловив упевненість, що врегулювання зазначеного питання є вкрай необхідним та актуальним і дозволить сприймати державний кордон як важливий атрибут держави й мінімізувати протиправну діяльність у прикордонні.

"Закликаю російську сторону до толерантних, послідовних і прогнозованих дій та впевнений, що ми знайдемо порозуміння щодо всіх нагальних питань, пов’язаних із кордоном", - наголосив Ющенко.

Як повідомлялося, російські військові слідчі органи вже розпочали дослідчу перевірку за фактом застосування прикордонником зброї. За даними російських слідчих, прикордонник діяв у точній відповідності з вимогами російського законодавства про охорону державного кордону.

Встановлено, що загиблий у ніч на 26 листопада поза пунктом пропуску незаконно перетнув кордон на автомобілі "Нива" з вантажем обладнання для плавзасобів, після чого став рухатися вглиб території РФ. Російські прикордонники виявили порушника і спробували його затримати, а коли чоловік спробував прорватися через кордон назад в Україну, відкрили вогонь на ураження.

За даними російської сторони, загиблим виявився уродженець міста Волочанська Харківської області 1962 року народження Олександр Галка.

Читайте також:

Київ вимагає демаркації кордону з Росією через вбивство українця

Російські прикордонники пояснили, за що вони вбили українця

Російські прикордонники застрелили українця

П'яний донський козак напав на українських прикордонників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: