Ющенко обурився, що Тимошенко приділяє діаспорі замало уваги

Президента непокоїть недостатнє фінансування культурних зв'язків із закордонним українством.

Президент Віктор Ющенко занепокоєний урядовою політикою щодо закордонного українства і просить активізувати роботу в цьому напрямку.

У листі до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Ющенко висловлює "серйозне занепокоєння ситуацією, що склалася з фінансовим та інституційним забезпеченням сфери зв'язків із закордонним українством - одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики України".

Зокрема, за його даними, порівняно з 2005-2008 роками кардинально зменшено щорічне фінансування програми "Заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України", що ставить під загрозу її виконання; повністю ліквідовано бюджетну програму щодо встановлення культурних зв'язків з українською діаспорою.

"Таким чином, наша держава, яка має одну з найбільших світових діаспор, постала перед проблемами слабкої керованості, фінансової незабезпеченості, безініціативності в цій сфері", - констатує президент.

Він звертає увагу Тимошенко й на те, що стратегія збереження й розвитку духовно-інтелектуального ресурсу нації досі відсутня.

"Приблизно 5 мільйонів наших громадян, які вимушені шукати кращої долі за кордоном, залишаються поза належною увагою уряду: в багатотисячному апараті органів державної влади й донині ніхто спеціально й системно не опікується проблемами так званої "четвертої хвилі", які все більше загострюються", - аргументує Ющенко.

Він переконаний, що нинішня криза - не привід до бездіяльності: вона повинна слугувати поштовхом до більш скоординованих дій, до всезагальної мобілізації фінансового, матеріального, духовно-інформаційного потенціалу української нації, ширшого залучення світового українства до участі в конструктивних процесах, які відбуваються в Україні.

"Очікую від Кабінету міністрів активізації роботи із відповідними українськими організаціями, які діють в Україні та за кордоном, зокрема з Українською всесвітньою координаційною радою, Світовим конгресом українців, Товариством зв'язків з українцями за межами України, Європейським конгресом українців тощо, вжиття дієвих заходів щодо реалізації пропозицій, висловлених делегатами IV Всесвітнього форуму українців (2006 рік), IX конгресу Світового конгресу українців (2008 рік)", - зазначає президент.

Ющенко просить Тимошенко взяти вирішення зазначених проблем під особистий контроль, персонально зустрітися з представниками Світового конгресу українців, надавши можливе сприяння в проведенні річних загальних зборів СКУ 20-21 серпня у Львові.

"Про результати прем'єр-міністр має інформувати главу держави оперативно", - сказано у листі президента.

Читайте також:

Ющенко відповів на звинувачення Мєдвєдєва

Замість реагувати на Мєдвєдєва Ющенко повчає Тимошенко

Ющенко затвердив програму вступу України до НАТО

Ющенко захистив сиріт та інвалідів від міністра освіти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: