Ющенко оголосив два призови в 2008 році

Глава Секретаріату заявляє, що призов до Збройних Сил у 2008 році буде проведений у повному обсязі.

Як повідомляє прес-служба Президента, таким чином Балога прокоментував підписання главою держави Указу про чергові призови на строкову військову службу у 2008 році.

Керівник Секретаріату Президента наголосив, що таким чином забезпечено одну із найважливіших складових національної безпеки – безперервність і надійність обороноздатності держави.

"Глава держави виконав свій конституційний обов’язок. На сьогодні призов до війська – необхідна умова підтримання боєздатності Збройних Сил як головного інструмента держави у протидії зовнішнім загрозам суверенітету і незалежності," – сказав він.

Водночас Балога зазначив, що черговий призов до лав українського війська не ставить під сумнів оголошений Президентом курс на перехід Збройних Сил на контрактну основу. За його словами, відповідна програма втілюватиметься цілеспрямовано, більше того, нині ретельно аналізуються можливості скорочення визначених термінів формування виключно професійної армії.

"Україна неодмінно матиме ефективні Збройні Сили, укомплектовані фахівцями найвищого ґатунку. Однак перехід до професійної армії вимагає і професійного підходу та точного розрахунку. Кавалерійські атаки тут недоречні, тим більше, що і кавалерія давно відійшла у минуле," – сказав керівник Секретаріату Президента.

Нагадаємо, сьогодні Президент Ющенко визначив строки проведення чергових призовів на строкову військову службу громадян України та звільнення в запас військовослужбовців у 2008 році.

Про це йдеться в Указі Президента, опублікованому на його офіційному сайті.

Відповідно до Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" Президент визначив на 2008 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1) квітень – травень;

2) жовтень – листопад.

Президент зобов’язав призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, які до дня відправки у військові частини досягли 18 років і не мають права на відстрочку, та громадян старшого призовного віку, що втратили право на відстрочку від призову на строкову військову службу:

1) у квітні – травні 2008 року;

2) у жовтні – листопаді 2008 року.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
На офіційному сайті Президента вже опубліковано текст Указу
Віктор Ющенко також доручив Кабінету Міністрів визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів.

Також Президент доручив Кабміну, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечувати виконання заходів, пов`язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

Крім цього Президент зобов’язав звільнити в запас зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту України військовослужбовців, які призвані на строкову військову службу, мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

1) у січні – лютому 2008 року;

2) у липні – серпні 2008 року,

а також інших військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

1) у квітні – травні 2008 року;

2) у жовтні – листопаді 2008 року.

Президент доручив Міністерству транспорту та зв`язку України забезпечувати за заявками військового командування, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту України перевезення осіб, зазначених у статтях 2 і 5 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з діючими тарифами.

Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 2, який набирає чинності з 1 березня 2008 року, пункту 2 статті 2, який набирає чинності з 1 вересня 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: