Ющенко оголосив рік реформи Конституції

Президент України Віктор Ющенко ініціює створення Національної конституційної ради.

НА ВІДЕО: Віктор Ющенко розповідає про своє бачення необхідних змін до Конституції.

Про нову ініціативу президент повідомив сьогодні у Києві на нараді з представниками асоціацій та органів місцевого самоврядування.

Віктор Ющенко наголосив, що 2008 рік має стати роком конституційної реформи в Україні, а Національна конституційна рада має стати аполітичним інститутом, до якого мають увійти у тому числі представники органів місцевого самоврядування.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко гарантував можливість широкого діалогу щодо конституційної реформи.
Віктор Ющенко визначив головну мету цієї ради – вона має запропонувати політичним силам і нації новий проект Конституції України, який гармонізує відносини у системі влади і збалансує їх.

Як сказав Віктор Ющенко, окремим блоком у проекті нової Конституції має стати розділ, присвячений реформуванню місцевого самоврядування. Зокрема, за словами голови держави, необхідно зробити органи місцевого самоврядування самодостатніми і забезпечити фінансову самостійність. Віктор Ющенко закликав керівників місцевого самоврядування до активної участі у цьому процесі.

На переконання президента, 2008 рік буде роком напрацювання нової редакції Конституції.
Віктор Ющенко заявив, що він гарантує демократичний і прозорий процес проведення конституційної реформи. За його словами, він не хотів би, щоб ні український парламент, ні громадськість не були ізольовані від цього процесу.

"Жодна інституція не повинна бути поза цим процесом", - зауважив голова держави, висловивши сподівання, що в Україні є демократичні інструменти для проведення діалогу з цього приводу. "Нам не потрібно гармати тягнути на Грушевського, ми володіємо діалогом",- сказав Віктор Ющенко.

Крім того, Віктор Ющенко закликав органи місцевого самоврядування пропонувати свої зміни до проекту державного бюджету на 2008 рік.

Він зауважив, що вже напрацьовано концепцію проекту, але, на переконання президента, це не остаточний варіант. "Я не хотів би, щоб ми вважали, що це останнє слово. І хотів би, щоб за результатами сьогоднішньої наради ми домовились про внесення змін (до проекту держбюджету – УНІАН)", - сказав президент.

Зокрема, Віктор Ющенко розкритикував те, що у проекті бюджету-2008 знову спостерігається велика концентрація коштів у центрі. Він вважає, що цю диспропорцію необхідно виправити.

"Я не кажу, що це помилка конкретної особи. Це помилковий процес. Якщо ми і далі будемо фінансувати муніципальні дороги з Києва, ми продовжимо несправедливість", - сказав президент.

На думку Віктора Ющенка, надзвичайна концентрація коштів у центрі викликає підозру в нецільовому використанні коштів, у несвоєчасному виділенні.

Крім того, президент наголосив, що найближчі дні роботи Верховної ради, до обрання керівництва уряду, буде присвячено внесенню змін до важливих законопроектів, які потребують суттєвого коригування. Це стосується документів, які було ухвалено або з порушенням Конституції, або вони стали очевидним прологом до протистояння, що відбулось у системі органів влади, сказав Віктор Ющенко.

ВідеоЮщенко оголосив рік реформи Конституції (ексклюзив)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: