Ющенко: Опозиція має бути в уряді

Президент прокоментував формування коаліції у ВР та заяви "Газпрому". За словами Ющенка, Україна не має газових боргів.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко вважає, що "демократична коаліція" не вирішить проблем України.
Президент України Віктор Ющенко наголошує на необхідності надання опозиції керівних посад в уряді та парламенті.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у Берліні, коментуючи на прохання журналістів свою заяву, в якій закликав переможців парламентських виборів об`єднатися навколо національних пріоритетів.

"Сторони, які сформують на таких підставах коаліцію, повинні надати всі шанси, які забезпечать мудрий і зважений діалог "влада-опозиція". Якщо для цього потрібно надати опозиції можливість займати посади в парламенті й мати представництво як опозиції у Кабміні, такі пропозиції потрібно врахувати", - сказав Ющенко.

Президент також зауважив, що для створення демократичної коаліції є голоси, їх достатньо, щоб сформувати уряд, але це не вирішить питання стабільності в державі. Глава держави наголосив, що політичні сили повинні розпочати діалог і чітко визначити пріоритети й норми співіснування влади та опозиції.

Також президент зазначив, що основні політсили, які пройшли до парламенту, повинні об'єднатися навколо національних інтересів, а не займатися розподілом посад.

"Ці сили повинні об'єднати не крісло прем'єр-міністра чи голови Верховної ради, а те, як через взаєморозуміння одержати формулу для стабільності в парламенті й на тлі цієї стабільності сформувати уряд", - сказав Ющенко.

Президент, крім того, прокоментував останні заяви "Газпрому" щодо газового боргу України. Ющенко, зокрема, назвав неконструктивною заяву “Газпрому” про існування боргу України за поставлений газ.

Глава української держави назвав заяву російського монополіста “невдалою” і такою, що неконструктивно вплине на двосторонні відносини.

Президент підкреслив, що Україна не має боргів перед “Газпромом”.

"Я не думаю, що це вдала заява, і що вона сформульована в такій формі і в такий час, який відповідає конструктивізму наших стосунків", - сказав Ющенко.

Він зауважив, що доручив міністру палива та енергетики Юрію Бойку надати повну інформацію про розрахунки за поставлений газ, в тому числі й дані про накопичення газу у підземних сховищах. “Хто, які борги, і які активи має”, - сказав президент.

Він також зазначив, що поки не отримував для підписання від уряду директиви щодо газових переговорів. Ющенко зауважив, що віце-прем’єр-міністр з питань ПЕК Андрій Клюєв попросив відтермінувати розгляд цих директив, але до початку переговорів вони будуть обов’язково розглянуті та підписані.

ВідеоЕксперти про широку коаліцію

ВідеоВіктор Ющенко про коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: