Ющенко передав Ізраїлю розсекречені матеріали

Ющенко передав Ізраїлю розсекречені матеріали про діяльність єврейських громад в Україні в 20-40 роки XIX століття.

Президент України Віктор Ющенко передав Шимону Пересу розсекречені СБУ матеріали щодо діяльності єврейських громад на території України в 20-40 роках минулого століття.

При цьому Ющенко наголосив, що значна кількість матеріалів стосується людей, які були репресовані і загинули на території України. Також зазначив, що в матеріалах йде мова про діяльність лідерів таких організацій та місця їх поховання.

У свою чергу Перес висловив вдячність за такий «жест доброї волі». Він підкреслив, що для Ізраїлю є дуже важливим згадувати про людей, які працювали на благо єврейського народу. І висловив вдячність Ющенку за боротьбу з антисемітизмом, а також за повернення більш як 800 сувоїв тори єврейським громадам. Перес підкреслив, що це символічні речі, але вони свідчать про добрі відносини між країнами.

Віктор Ющенко, Шимон Перес
Офіційний сайт Президента України
Ющенко передав Ізраїлю розсекречені матеріали про діяльність єврейських громад в Україні в 20-40 роки XIX століття
Крім того, Президенти підтвердили прагнення двох країн до розвитку двосторонніх відносин і виведення їх на вищий рівень. Президент Ізраїлю підкреслив, що в ході зустрічі обговорювалося широке коло питань і розмова свідчить про те, що країни можуть вирішувати всі питання в спільному діалозі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: