Ющенко передав тіньові схеми продажу ОПЗ до Генпрокуратури

Президент звинуватив прем'єра у тому, що Фонд держмайна зірвав приватизацію ОПЗ після того, як завод не вдалося продати "визначеному покупцеві".

Президент Віктор Ющенко звернувся до Генпрокуратури щодо зриву конкурсу з приватизації Одеського припортового.

"Президент вважає абсолютно неприйнятним такий підхід до приватизації стратегічних об’єктів, які продемонстрували уряд та Фонд держмайна під час спроби продажу ВАТ "Одеський припортовий завод", - йдеться у заяві прес-служби глави держави.

Ющенко нагадав, що, по-перше, ФДМ провів запланований конкурс попри його указ про заборону приватизації ОПЗ та відповідне рішення суду.

По-друге, на думку глави держави, під час конкурсу "виконувалися тіньові домовленості уряду".

"Зважаючи на широкий розголос неправомірних дій Кабміну, інвестори відмовилися називати реальну ціну за ризиковий об’єкт приватизації", - зауважується у його зверненні.

"Коли у ході конкурсу не вдалося реалізувати домовленості уряду щодо продажу акцій ОПЗ визначеному покупцеві, конкурсна комісія не визнала результати аукціону", - заявив президент.

Через це Ющенко звернувся до генерального прокурора Олександра Медведька "з проханням дати правову оцінку діям посадових осіб Фонду та вжити передбачених заходів для притягнення до відповідальності винних у порушенні закону".

Глава держави також у черговий раз розкритикував фінансову політику Кабміну, зокрема, наголосивши на небажанні уряду Юлії Тимошенко проводити бюджетну реформу.

А спробу продажу Одеського припортового він назвав "намаганням уряду за рахунок розпродажу стратегічних об’єктів за мінімальною ціною компенсувати свою недолугу бюджетну політику, демонструючи зневаги прем’єр-міністра до законодавства і судової системи влади".

Нагадаємо, 29 вересня ТОВ "Нортіма" (Україна) купила контрольний пакет акції ОПЗ за 5 млрд гривень. Однак конкурсна комісія ФДМ відмовилася визнати фірму переможцем конкурсу.

Члени комісії вважають ціну заниженою і висловили сумнів у корисності такого продажу. Таким чином, Фонд держмайна скасував продаж ОПЗ.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила учасників конкурсу у змові з метою заниження вартості підприємства. Бізнесмен Ігор Коломойський, якому належить "Нортіма", пообіцяв оскаржити скасування продажу ОПЗ у суді.

Читайте також:

Ющенко назвав "так званий продаж" ОПЗ ганьбою

Коломойський оскаржить скасування продажу ОПЗ

Тимошенко звинуватила претендентів на ОПЗ у змові

Янукович: ОПЗ намагалися продати за корупційною схемою

Продаж Одеського припортового заводу скасовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: