Ющенко піде на дострокові вибори, але тільки разом з Радою

Ключовою проблемою організації української влади президент вважає хибну недоречну виборчу систему.

Президент України Віктор Ющенко залишається прихильником ідеї проведення позачергових виборів парламенту і президента.

Про це глава держави повідомив під час прес-конференції, що відбулася після засідання Ради НСНУ.

"Що стосується ідеї позачергових виборів, я на цій ідеї залишаюся", - цитує слова президента його прес-служба.

Говорячи про мотиви такої позиції, Віктор Ющенко вказав на те, що більшості у парламенті де-факто немає, і сам парламент залишається джерелом політичної нестабільності.

Президент також зазначив, що виборча система є недосконалою, зокрема, голосування за закритими списками. "Ключова проблема організації української влади - втрачений зв'язок виборця і влади. Основною причиною тут я бачу хибну недоречну виборчу систему", - сказав Ющенко.

"Позачергові вибори повинні відбутися на новій виборчій системі. Приймаємо закон про позачергові вибори парламенту, приймаємо закон про позачергові вибори президента і ставимо крапку. Вибори повинні принести новий зміст, а не повторювати помилки. Це той мотив, який мене тримає у активній пропозиції по даному питанню", - наголосив він.

Глава держави назвав політичною проблемою номер один формування відповідальної влади, тому питання реформування Конституції завжди на часі.

"Для мене це одна з ключових цілей як президента: якщо я переконую націю, що всі бачать проблему в тому, як удосконалити механізм формування влади, перейти на пропорційну систему і через удосконалену Конституцію - формування ладу, я готовий у цьому напрямку до будь-якого кроку, в тому числі підтримати позачергові президентські і парламентські вибори", - заявив президент.

Читайте також:

Балога готується покинути Секретаріат президента

Ющенко: активи "Нафтогаза" можуть дістатись іншій країні

Ющенко пообіцяв, що в Україні не буде ядерної зброї

Кандидати у президенти України визначилися з політтехнологами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: