Ющенко підганяє створення коаліції

Секретаріат президента нагадує, що у п'ятницю закінчується термін, відведений Ющенком для надання пропозицій щодо нової коаліції.

Ющенко-Балога
УНІАН
Віктор Балога розповів про те, чого президент очікує від переможців виборів.
Президент чекає продуманих пропозицій стосовно формування коаліції та уряду, а не напівфабрикатних угод.

Як повідомляє прес-служба Віктора Ющенка, про це заявив глава Секретаріату президента Віктор Балога.

Він, зокрема, звернув увагу учасників політичних консультацій щодо створення більшості у новообраній Верховній раді на те, що в п’ятницю, 12 жовтня, добігає кінця термін, відведений їм главою держави для розробки конкретних пропозицій з формування коаліції, визначення кандидатури на посаду прем’єр-міністра та опрацювання плану дій нового уряду на найближчу перспективу. 

"Проекту коаліційної угоди, детально продуманої і ретельно виписаної, чекає не лише президент, а й усе суспільство. Цей документ має стати основою для формального закріплення більшості у парламенті шостого скликання, яке має відбутися одразу ж після оголошення офіційних результатів позачергових виборів. Тільки так можна запобігти виснажливому для держави коаліційному багатоборству", - цитує прес-служба слова Балоги. 

Глава Секретаріату також відзначив, що Ющенко зажадав від переможців виборів комплексного рішення, що дозволить будувати контур нової влади цілісно, а не фрагментарно. 

"Глава держави чекає тільки продуманих пропозицій, а не напівфабрикатних угод. Надважливо, щоб ініціативи тих політичних сил, які прагнуть сформувати коаліцію і уряд, містили календар невідкладних соціально-економічних заходів. Зрештою, метою коаліційно-урядових зусиль є не сам процес, а результат для країни, який обіцяли політики своїм виборцям", - йдеться в заяві. 

Балога наголосив, що відповідальність за досягнення якісних домовленостей лежить на лідерах політичних сил, які ведуть консультації. На думку чиновника, ніякі коментарі, заяви і відозви, тиражовані на прес-конференціях і у ЗМІ, не можуть замінити серйозного, фахового діалогу. 

"Під пропозиціями, які сьогодні мають бути покладені на стіл глави держави, мають стояти підписи політичних лідерів. Це означатиме всю повноту підтримки цих пропозицій відповідними політичними силами. За такої умови ризик відмови від взятих зобов’язань буде мінімальним", – вважає глава Секретаріату президента України.

Сам Віктор Ющенко сподівається, що завтра, 13 жовтня, отримає від "помаранчевої" коаліції узгоджену угоду і кандидатуру прем’єр-міністра України. 

Про це президент сказав в інтерв’ю журналістам у словацькому місті Кошице, де перебуває з офіційним візитом. 

Ющенко нагадав, що угода про створення коаліції між "Нашою Україною" і БЮТ була підписана ще у лютому. "Це не питання, яке залишається відкритим, це питання врегульоване на правовому рівні у відносинах між двома політичними силами", - підкреслив глава держави.
 
На його думку, за підсумками виборів можлива лише така конфігурація більшості: "Це БЮТ і "Наша Україна" плюс інші сторони, які забажають бути у цьому конструктивному процесі".
 
Ющенко зауважив, що ці домовленості не можуть бути формалізовані, поки не буде офіційних результатів парламентських виборів. Водночас, він попросив політичні сили провести попередні переговори, щоб узгодити усі деталі і напрацювати необхідні проекти рішень. 

"Ця робота дуже важлива – вона спрямована на те, щоб ми просто не гаяли часу, щоб не стали свідками спікеріади, коаліціади попередніх років, коли суспільство втомилось й угода виношувалась дуже боляче", - підкреслив президент.
 
За його словами, уже зараз мають бути розроблені проекти рішень в економічній, соціальній, політичній сферах, які потім має ухвалити парламент, і в першу чергу це стосується програми діяльності уряду. "Щоб програма 100 днів була зразу покладена на стіл президенту", - сказав він. 

Також, за словами Ющенка, ще до оприлюднення офіційних результатів виборів БЮТ і НУ-НС мають узгодити усі позиції щодо розподілу портфелів в уряді і парламенті, "щоб це було опрацьовано, як домашня робота".
 
"Я сподіваюсь, що завтра вранці я ці речі отримаю", - підкреслив Ющенко, додавши, що, за його прогнозом, наступного тижня уже буде оголошено остаточні результати виборів, буде визначено кандидатуру прем’єр-міністра і завершено інші процедурні речі по формуванню коаліції. 

"Я цього дуже хочу, тому що у нас є всі шанси стабілізувати ситуацію, знайти нові параметри відносин "більшість-меншість" і дбати про об’єднання України, консолідації політичних сил", - сказав Ющенко.
 
Президент повторив свою позицію, що перемога "помаранчевих" політичних сил є найкращим результатом, оскільки це дозволить завершити політичну війну, період нестабільності, період неузгодженості між гілками влади. Він також висловив сподівання, що політикам вдасться відмовитись від своїх амбіцій.

ВідеоЮщенко про коаліцію (ексклюзивне відео)

ВідеоЮщенко чекає створення коаліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: