Ющенко підписав закон про підвищення соцстандартів

Кабмін обіцяв у такому разі звернутися до Конституційного суду.

Президент Віктор Ющенко підписав закон про підвищення соціальних стандартів.

Глава держави наголосив, що єдиним базовим соціальним стандартом є прожитковий мінімум, до якого прив'язуються мінімальна пенсія, мінімальна зарплата та решта соціальних виплат.

"Вести полеміку навколо прожиткового мінімуму - це значить вести дискусію навколо того, що ми приймаємо правильне моральне рішення по відношенню до цілого комплексу ведення соціальної політики, чи ми допускаємо компроміс, що проблеми бюджету будуть вирішуватися за рахунок пенсіонерів, бідної людини, інваліда. Я хотів би максимально викинути із цього контексту будь-який піар з приводу виборчої кампанії", - сказав президент.

За словами Ющенка, у 2008 р. у зв'язку з тим, що не був переглянутий прожитковий мінімум, кожен пенсіонер недоотримав приблизно 840 грн, у 2009 р. цей показник становитиме приблизно 1750 грн, якщо закон про підвищення соціальних стандартів не буде виконуватись.

Нагадаємо, Верховна рада 20 жовтня прийняла закон "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати в 2010 році".

У середу президент України Віктор Ющенко заявив, що не буде ветувати Закон України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати".

"Ці державні стандарти підняті, очевидно, через політичну ситуацію, але, вибачте, підняті, причому підняті ким? Політичною силою, яка не є членом більшості, і парламент приймає цей закон. Я згоден з парламентом", - сказав президент

25 жовтня Міжнародний валютний фонд виступив за ветування Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів.

У п'ятницю, 30 жовтня, міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова заявила, що Кабінет Міністрів має намір звернутися до Конституційного Суду у разі якщо президент Віктор Ющенко підпише закон про підвищення соціальних стандартів.

Читайте також:

Тимошенко погрожує Ющенку судом через соцстандарти

МВФ вимагає заборонити підвищення зарплат і пенсій

МВФ може не дати четвертий транш через Ющенка та Януковича

Мінфін пропонуватиме уряду саботувати закон про підвищення соцстандартів

ВідеоЮщенко про підвищення соцстандартів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: