Ющенко підписав закон про подорожчання пива

Президент дозволив збільшити акциз на пиво лише після того, як парламент відмовився використовувати виручені від цього кошти на власні потреби.

Президент Віктор Ющенко схвалив закон про підвищення ставки акцизного збору на пиво на 93,5% до 0,6 гривні за літр. Про це сказано в повідомленні прес-служби президента.

Зокрема, Ющенко підписав відповідний закон "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет на 2009 рік" і "Про ставки акцизного збору й ввізного мита на деякі товари".

Нагадаємо, 3 червня Верховна рада підвищила акциз на пиво на 93,5%, – з поточного рівня 0,31 грн за літр до 0,6 грн за літр. Доходи бюджету за рахунок надходжень від акцизного збору планувалося спрямувати, зокрема, на закупівлі інсуліну для лікування хворих на цукровий діабет. Крім того, ці кошти планувалося спрямувати на реалізацію заходів щодо цілодобового водозабезпечення Львова та на реставрацію Шевченківського національного заповідника в Каневі.

Але після того, як закон було внесено на підпис президентові України, стало відомо, що додаткові кошти від підвищення акцизу на пиво Верховна рада має намір спрямувати не тільки на закупівлю інсуліну, а й на утримання свого апарату.

18 червня президент Віктор Ющенко заветував цей закон, заявивши, що під час кризи недоцільно виділяти такі кошти на утримання парламенту.

23 червня Рада скасувала збільшення своїх доходів на 97 млн гривень за рахунок підвищення цього акцизу, врахувавши побажання президента.

Президент рекомендував направити 97 мільйонів на створення центру кісткового мозку, заходи на лікування дитячої онкології, забезпечення медичних заходів з боротьби з туберкульозом, СНІДом та онкологічними захворюваннями.

Читайте також:

Рада відмовилася від "пивних" мільйонів

Ющенко не дозволив Раді привласнити 100 "пивних" мільйонів

Литвину необхідні "пивні" мільйони для сплати боргів

97 мільйонів на Раду запропонували "регіонали" і Литвин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: