Ющенко підтримує ідею референдуму

Президент наголошує, що розроблений Конституційною радою проект змін до Конституції потрібно винести на всенародний референдум.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Віктор Ющенко виступив за референдум. Щоправда, проект Конституції можна буде винести лише після його обговорення та ухвалення Конституційною радою.
Президент України Віктор Ющенко наголошує, що розроблений Конституційною радою проект змін до Конституції потрібно винести на всенародний референдум. Про це він заявив сьогодні в інтерв’ю журналістам у Чернігові. Президент зауважив, що протиріччя, які виникають між гілками влади після останньої конституційної реформи, "дедалі більше показують безперспективність такого шляху розвитку системи управління, загрозу основам демократії". 

Голова держави наголосив, що вже сьогодні у громадських та політичних колах країни є чітке усвідомлення необхідності реформування Конституції - інакше в країні буде важко утримати політичну стабільність. "2008 рік, безумовно, має бути присвячений саме змінам до Конституції”, наголосив Віктор Ющенко. За його словами, Конституційна рада, що має займатися цим питанням, представлятиме робочий орган, до складу якого ввійдуть громадські та журналістські організації, представники політичних партій, юристи, судді - тобто „люди, які мають найбільший досвід роботи з конституційним правом України”. 

"Таким чином, ми повинні сформувати робочу комісію, яка б на фаховому рівні могла запропонувати раціональні зміни до Конституції”, - наголосив президент України. Саме розроблений Конституційною радою узгоджений пакет, за його словами, і має стати предметом всенародного референдуму. На думку голови держави, це найкращий шлях до вирішення даного питання, зважаючи на «надзвичайно слабку» довіру громадян до політичних лідерів та інституцій, які могли б самочинно розробити нову редакцію Основного документу і провести її через український парламент. 

"Це непроста дискусія, але давайте ми не будемо боятися цього", - наголосив Віктор Ющенко. На переконання президента, апелювання до виборців із публічним документом, розробленим Конституційною радою, стане тим кроком, після якого "ні в кого не буде сумнівів в об’єктивності й доречності тих змін, які пропонуватимуться" цим робочим органом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: