Ющенко пішов проти Путіна і Тимошенко

Президент вирішив одноосібно підписати указ про переведення нафтогону "Одеса - Броди" в аверсний режим. Це означає припинення прокачки російської нафти до Одеси.

Президент Віктор Ющенко підпише завтра указ про аверсний режим роботи нафтопроводу "Одеса-Броди".

Про це Ющенко заявив на прес-конференції.

"Я ознайомився з проектом указу і завтра його підпишу", - сказав глава держави.

Ющенко також зазначив, що на сьогоднішній день існують всі передумови для аверсного режиму роботи нафтопроводу.

"Всі формальні рішення прийнято, і ми маємо рухатися далі", - сказав він.

За словами президента, в активі на сьогоднішній день існує українсько-польська міжнародна угода щодо аверсного режиму. Крім того, в кінці квітня було затверджено техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) "по всій лінії від Каспію до країн Євросоюзу".

Глава держави закликав не політизувати процеси, пов'язані з аверсним режимом роботи нафтопроводу, і додав, що такий режим дозволить забезпечити безпеку держави в нафтовій сфері. Ющенко також закликав уряд виконати міжурядові зобов'язання, які взяла на себе Україна з цього питання.

Президент додав, що найближчим часом ТЕО аверсного режиму роботи нафтопроводу "Одеса-Броди" буде представлено Єврокомісії.

Нагадаємо, з моменту спорудження у 2002 році нафтопровід використовується в реверсному напрямі, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки.

У ексклюзивному інтерв'ю ТСН глава держави заявив, що прем'єр Юлія Тимошенко особисто зацікавлена у тому, щоб "Одеса – Броди" продовжив роботу у реверсному режимі для прокачування російської нафти. Він вважає, що за цим стоять політичні зобов'язання.

Нагадаємо, президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що готовий надати нафту для заповнення цього нафтопроводу.

Запуск нафтогону "Одеса-Броди" у аверсному режимі, на думку експертів, надасть Україні одразу три переваги: Росія втратить монополію на поставки "чорного золота", українські НПЗ запрацюють на якісній каспійській нафті, а Київ стане одним із лідерів з транзиту енергоресурсів.

Нагадаємо, 27 квітня уповноважений президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що його джерела в російському керівництві повідомили, що прем'єр Юлія Тимошенко запропонувала своєму російському колезі Володимиру Путіну відмовитися від прокачування російської нафти нафтопроводом "Одеса – Броди" у реверсному (нинішньому) режимі. Натомість Україна, начебто, пропонувала Росії використовувати нафтопровід "Охтирка – Одеса".

Втім, 28 квітня Мінпаливенерго спростувало цю інформацію.

Перебуваючи з офіційним візитом у Росії, Тимошенко так і не обговорила з Путіним питання нафтопроводу, принаймні про це не було оголошено.

Читайте також:

Нафтогін "Одеса-Броди" став приводом для міжнародного скандалу

Ющенко вимагає від уряду "розвернути" нафтопровід "Одеса - Броди"

Тимошенко не пропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Проект Одеса-Броди вийшов на завершальну стадію

ВідеоЮщенко пішов проти Путіна і Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: