Ющенко планує сконсолідувати націю

Президент України запропонував розробити план дій щодо консолідації нації, і закликав громадян самих проконтролювати чесність виборів.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко хоче створити план дій, який би об'єднав українців.
Президент України Віктор Ющенко пропонує розробити план дій для країни, спрямований на консолідацію нації. Про це сказав у прямому ефірі телеканалу ICTV у спеціальному загальнонаціональному проекті "Свобода слова".

На думку президента, невід’ємною вимогою створення національної єдності має бути національна свідомість, національна гідність, розуміння і реалізація суспільних свобод - і це одна з головних цілей еліти. Віктор Ющенко наголосив на великій ролі національної еліти у зміцнені національної єдності країни. "Предметом єдності може бути мета, яка об’єднає політиків, партії, нації”, - сказав президент, додавши, що це може бути національний план дій - меморандум.

При цьому Віктор Ющенко зауважив, що розкол, можливо, існує в Україні, але не між людьми, "а дуже часто це розкол нагорі - між певними політиками, або між певними політичними силами”.

Це є свідченням того, вважає президент, що “значна частина політичних сил знаходиться ще в коротких штанцях - вони дуже часто представляють не українські сили, а малоросів, вибачте, я не люблю цього слова, хохлів, але це ті сили, які не встали на власні ноги - озираються по боках”.

Тимошенко Янукович
УНІАН
На думку Віктора Ющенка, нинішні вибори значно толерантніші, ніж попередні. Принаймні громадянською війною вони не загрожують.
"Владі потрібно жити не від опалювального сезону, чи там від Ожидова до Алчевська чи навпаки. Влада, і особливо національна еліта, незалежно від того, чи говоримо про політичну еліту ,чи ділову еліту, чи культурну, повинна нести світоглядницькі ідеї, які консолідують націю”, - наголосив президент. За його словами, влада і еліта відповідають за "той цемент, який з’єднує українське суспільство”.

Віктор Ющенко також пообіцяв у ході програми, що обов’язково виступить російською мовою в східних регіонах країни.

Також Віктор Ющенко заявив, що виступає проти проведення референдуму про вступ країни до НАТО.

"Мені не подобається референдум з НАТО. Нам ніхто не запропонував йти в НАТО. Відповідь потрібно формувати - не йти або не йти, а яку концепцію безпеки нам потрібно формувати", - сказав Віктор Ющенко.

Акція проти вступу до НАТО
УНІАН
Віктор Ющенко вважає непотрібним референдум щодо вступу до НАТО.
Президент вважає, що вибори Верховної ради 2007 року проходять толерантніше, ніж вибори Ради 2006 року. "Зверніть увагу, як сьогодні проходить виборча кампанія. Мені здається, вона на дві третини толерантніша, ніж було півтора роки тому. Півтора роки тому здавалося, що - громадянська війна, що тут вже щось замішане на крові", - сказав Ющенко.

Також він зауважив, що й українська еліта, і влада стали терпимішими один до одного. "Зараз я відчуваю, і в межах тих консультацій, які я проводжу із ключовими лідерами, що українська еліта й українська влада стали набагато терпимішими один до одного. А це - гарний урок для того, щоб висновки були зроблені з минулого", - зауважив президент.

Президент України Віктор Ющенко закликає громадян бути активними в питанні забезпечення чесних і демократичних виборів.

За словами президента, найважливішим є проведення чесних і демократичних виборів. "Єдиний спосіб справитись, чи з великою проблемою, чи з маленькою – це продовжити ходу демократичним шляхом, і основним компонентом цієї дороги є наявність вільного демократичного вибору”, - наголосив Віктор Ющенко.

"Проблема вільних виборів - це не тільки проблема президента. Я звертаюсь до вас як до громадян: забезпечити демократію в країні і проведення чесних і демократичних виборів - є темою і обов’язком кожної людини. Не тільки право, але й обов’язок подивитись праворуч, ліворуч - що робиться в контексті чесних виборів”, - переконаний Віктор Ющенко. “Повірте, ніяка міліція, СБУ, ніякі спостерігачі – міжнародні, вітчизняні - не справляться, якщо в нашому серці не буде такого відношення до власного контролю”, - заявив Президент. При цьому він підкреслив, що кожен громадянин має керуватись принципом, що без його „голосу в цій країні нічого не відбудеться”.

Говорячи про майбутній розвиток держави, Віктор Ющенко зауважив, що немає легкої відповіді, як за короткий час зробити розвинену європейську державу. Він підкреслив, що тільки велика віра в українську державу може дати позитивний результат.

Також президент наголосив на необхідності того, аби уряд був професійний. "Але якщо влада формується сьогодні за принципом партійності, то я хочу підкреслити, що надзвичайно часто, і як правило, цього не відбувається. Ми бачимо, що поїзди ідуть під укіс, і це є нормою”, – сказав президент, додавши, що таким людям навіть не вистачає моральності піти у відставку.

"Ми сьогодні є свідками народження української демократичної держави. З усіма тяжкими пологами, які, безумовно, бувають в цій ситуації. Я, звертаючись до вас, українських глядачів, маю одне прохання - не опускайте голови, не опускайте руки. Я впевнений, що Україна має унікальний шанс. Повторюю, якщо ми маємо вибори, ми маємо шанс все змінити”, - наголосив наприкінці програми голова держави.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: