Ющенко побоюється узурпації влади і звинувачує Тимошенко в змові з Росією

Ющенко нагадав, що Тимошенко не може навіть самостійно розпорядження давати, а тільки виконувати колегіальні рішення.

Президент Віктор Ющенко вважає, що відсутність частини міністрів в уряді може призвести до узурпації влади.

Про це він заявив в ефірі "Свободи" на "Інтері".

Президент нагадав, що уряд є колегіальним органом, а прем’єр-міністр не може навіть самостійно розпорядження давати, а тільки виконувати колегіальні рішення.

"А якщо крісла пусті, то до кого апелювати?", - запитав Ющенко.

"Ми живемо не просто в постійній імпровізації, ми живемо в національному ризику - це веде з кожним днем до узурпації. Я не говорю про конкретного прем'єра, це формула говорить", - сказав президент.

Він також нагадав, що міністр фінансів Віктор Пинзеник та міністр закордонних справ Володимир Огризко були відправлені у відставку, бо їх точка зору не співпадала з прем'єрською.

Як відомо, Тимошенко вже давно заявляла про свій намір провести кадрові зміни в уряді. Але досі всередині коаліції точилися дискусії з приводу гідних кандидатур.

17 березня президент вніс подання на призначення керівником зовнішньополітичного відмоства посла України в США Олега Шамшура.

Нагадаємо, 18 травня від посади міністра внутрішніх справ був відсторонений міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Він також засудив випади прем’єра проти міністра оборони, заявивши, що в його діях немає корупції.

Окрім того Ющенко звинуватив прем'єра Юлію Тимошенко в блокуванні проекту аверсного використання нафтогону "Одеса-Броди" через домовленості з Росією.

За словами президента, Україна володіє "найбільш унікальним і конкурентним" нафтотранспортним коридором для прокачки каспійської нафти.

"Питання буде він мати економічну ефективність чи ні, залежить від політичної волі прем'єра. А, як кажуть деякі кола, прем'єр дала слово, що цей нафтопровід в аверсному режимі задіяний не буде. Бо, очевидно, що це зміна геополітики і внутрішньої енергетичної політики" , - заявив Ющенко.

При цьому, за словами президента, російську нафту міг би обслуговувати нафтогін "Охтирка-Одеса".

"Не проблема, як прокачати російську нафту, але давайте зробимо проект, який буде робити енергетичну незалежність країни. Сьогодні це питання вперлось в одне: чи виконає прем'єр свої закулісні домовленості з Росією, чи буде знову блокувати цей проект", - зазначив президент.

Нагадаємо, 22 травня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко за результатами переговорів з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним в Астані повідомила, що газові питання між Україною і РФ остаточно не вирішені.

Читайте також:

Тимошенко з Путіним не вдалось остаточно вирішити газове питання

Тимошенко подякувала Путіну за допомогу і газ

Єханурова звільнять вже сьогодні і Ющенко йому не допоможе

Генпрокуратура дозволила Павленку безкарно побити директора готелю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: