Ющенко подав на Тимошенко до Конституційного суду

Ющенко призупинив дію постанови Кабміну про перелік підприємств, які підлягають продажу у 2009 році.

Відповідний указ опублікований на офіційному сайті глави держави. Вказаним розпорядженням Кабінету міністрів передбачено, зокрема, здійснити у 2009 році продаж ВАТ "Науково-дослідний інститут атомного та енергетичного насособудування", "Науково-виробничий комплекс "Київський завод автоматики імені Г. І. Петровського", "Турбоатом", "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", "Мукачівський завод "Точприлад", "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Західенерго", "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго", а також підготовку до продажу в 2009 році Херсонського державного заводу "Палада" та Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (незавершене будівництво).

На думку президента, це розпорядження в зазначеній частині не відповідає Конституції. Зокрема, за Конституцією Кабмін є вищим органом у системі органів виконавчої влади, здійснює управління об'єктами державної власності відповідно до закону. За Основним законом держави правовий режим власності визначається виключно законами України. Зазначене конституційне положення реалізовано, зокрема, у законі "Про приватизацію державного майна", яким визначено правові засади відчуження державного майна та об'єкти загальнодержавного значення, які не підлягають приватизації. До таких об'єктів віднесено об'єкти, контроль за діяльністю яких з боку держави гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, послуг або небезпечних виробництв, зокрема майнові комплекси підприємств з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, яка є на озброєнні Збройних сил України, Служби безпеки України.

Відкриті акціонерні товариства "Науково-виробничий комплекс "Київський завод автоматики імені Петровського", "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", "Мукачівський завод "Точприлад" та Херсонський державний завод "Палада" забезпечують обороноздатність держави, виготовлення і ремонт зброї, військової техніки, а отже є підприємствами, що за законом України про приватизацію державного майна не підлягають приватизації.

До переліку об'єктів, що підлягають підготовці до продажу у 2009 р., включено Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (незавершене будівництво). У його будівництві брали участь Румунія, Республіка Болгарія, Словацька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, з якими Україна нині немає узгодженої позиції щодо дальшого розпорядження майном цього підприємства. Прийняття в односторонньому порядку рішення про приватизацію Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд є підставою для пред'явлення названими державами претензії щодо порушення Україною взятих зобов'язань, що, в свою чергу, призведе до погіршення інвестиційного клімату України, що є також загрозою економічній безпеці держави.

Включені до переліку господарських товариств і холдингових компаній, державні пакети акцій (частки) яких підлягають продажу в 2009 р., ВАТ "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Західенерго" та "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" належать до об'єктів, які забезпечують життєдіяльність держави в цілому, зокрема, є майном, що забезпечує цілісність об'єднаної енергетичної системи України.

Ураховуючи викладене, розпорядження Кабінету міністрів від 3 грудня 2008 р у частині продажу та підготовки до продажу зазначених вище об'єктів державної власності суперечить також частині першій статті 17 Конституції, яка визначає забезпечення економічної безпеки однією з найважливіших функцій держави, вважає Ющенко. 

Відповідне подання президента направлено до Конституційного суду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: