Ющенко погодився разом з урядом ігнорувати Раду

Президент погодився з ініціативою Кабміну ухвалити антикризові законопроекти в обхід ВР, щоб таки отримати кредит від МВФ.

Президент Віктор Ющенко погодився з ідеєю уряду схвалити антикризові законопроекти, необхідні для відновлення співпраці України та Міжнародного валютного фонду, без участі Верховної ради.

Про це глава держави заявив журналістам.

"Ми маємо пам'ятати, що економічну і соціальну політику формує уряд, і це його відповідальність. Такий підхід я оцінюю позитивно", - підкреслив Ющенко.

В той же час, він наголосив, що з точки зору змісту антикризові пропозиції уряду не є досконалими, адже вони передбачають зміну базових макроекономічних показників, таких як динаміка ВВП, рівень інфляції, дефіцит бюджету. А від цих показників, у свою чергу, залежить реальна зарплата в країні.

З огляду на це, Ющенко пообіцяв дати доручення вивчити антикризові пропозиції Кабміну.

Говорячи про співпрацю з МВФ, президент відзначив, що для України є принциповим питання співпраці з фондом. На переконання Ющенка, Україна впорається з "викликами кризи" і без співпраці з МВФ, але без неї подолати економічні проблеми буде важче.

Нагадаємо, у вівторок, 14 квітня, Верховна рада не включила до свого порядку денного три антикризових законопроекти, потрібні для відновлення співпраці України та МВФ.

Відразу після цього лідер парламентської фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що голосування по антикризових законах було зірвано за особистою вказівкою Ющенка. Президент у відповідь категорично спростував цей закид і поклав відповідальність за невдале голосування коаліції у Раді на прем'єра Юлію Тимошенко.

Пізніше уряд самостійно, без участі ВР, ухвалив пакет антикризових документів, необхідних для отримання другого траншу кредиту від МВФ.

За словами прем'єра Тимошенко, ці заходи спрямовані на збалансування української економіки та передбачають внесення змін до держбюджету зі скороченням витратної частини, збільшення ціни на газ і електроенергію для споживачів їх великих обсягів, забезпечення рівних умов для всіх платників до Пенсійного фонду, збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України", легалізацію платних послуг. Також ці заходи стосуються рекапіталізації банків, в які були введені тимчасові адміністрації.

Читайте також:

Уряд затвердив антикризові закони для співпраці з МВФ без Ради

Ющенко погодився вдруге випити діоксину

Ющенко звинуватив Тимошенко у провалі антикризових законів

"Регіони" заблокують Раду, якщо вона буде боротися з кризою

ВідеоЮщенко підтримав Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: