Ющенко поговорив із Адамкусом

Президенти України та Литви телефоном обговорили питання, пов'язані з енергетикою.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко.
Президенти України Віктор Ющенко та Литовської Республіки Валдас Адамкус обговорили хід підготовки до Енергетичного саміту, який відбудеться у Вільнюсі 10-11 жовтня. 

Як повідомила прес-службі глави української держави, телефонна розмова президентів відбулася сьогодні, 4 жовтня, за ініціативою Адамкуса.
 
Сторони відзначили актуальність питань та широкий формат роботи саміту, а також низку важливих документів, що виносяться на обговорення. Йдеться, зокрема, про угоду між Міністерствами енергетики Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі та України щодо співробітництва в енергетичному секторі економіки, яка врегулює весь комплекс питань практичної реалізації проекту нафтотранспортного коридору "Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ" (планується, що Ющенко візьме участь в Енергетичному саміті у Вільнюсі). 

Також у ході розмови глава Литовської держави привітав Україну з проведенням демократичних і чесних позачергових парламентських виборів і висловив переконання, що наша держава твердо і послідовно рухається шляхом зміцнення демократії. У цьому контексті президент України поінформував литовського колегу про попередні результати голосування 30 вересня. 

Сторони також відзначили високу оцінку, яку дали виборам в Україні міжнародні спостерігачі, зокрема місія ОБСЄ. 

Крім того, Ющенко подякував Адамкусу за його підтримку на сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо необхідності прийняття Резолюції про визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду проти українського народу. 

Президент Литви запросив главу української держави в 2008 році відвідати республіку з офіційним візитом, і той із вдячністю прийняв запрошення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: