Ющенко поговорив зі студентами

Президент України Віктор Ющенко виступає за надання вищим навчальним закладам незалежності від держави.

Президент України Віктор Ющенко виступає за надання вищим навчальним закладам незалежності від держави. Про це він сказав сьогодні під час телемосту „Освічена молодь – інвестиція для України” за участю студентів чотирьох університетів.

Президент вважає безальтернативним шлях надання вищим навчальним закладам незалежності від держави і скасування дипломів державного зразка. За його словами, „європейські університети давно відділені від держави. Це вільні заклади із колосальною самоврядністю”.

Водночас Ющенко зауважив, що перейти до цієї системи не можна за один день. „Тому давайте будемо модерністами, з одного боку, і реалістами у тому, що нам потрібно уміло сформувати цей процес”, - наголосив він.

За словами Ющенка, в Україні існує близько тисячі вищих навчальних закладів, що у десять разів більше, ніж, наприклад, у Франції. Він наголосив, що існування такої кількості навчальних закладів є недоцільним: „На сьогодні потрібно визнати, що не всі (вузи) дають повноту тих знань, які вимагаються по рівню того чи іншого закладу”.

Він прогнозує, що Україні ще потрібно пройти дорогу реформування вищої школи. „Місія держави має мінімізуватися за своїм впливом”, - наголосив він і висловив думку, що держава має робити преференції соціальним групам населення, а не закладам освіти.

Цього року планується розпочати експеримент, коли вісім вузів з різних міст країни, у тому числі Києво-Могилянська академія, отримають незалежний статус. Глава держави також розповів про початок перегляду з минулого року видачі ліцензій для вищих навчальних закладів. За його словами, на сьогодні на 31 заклад уже стало менше.

Водночас, голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк заявила, що конкуренція між державними та приватними школами сприятиме покращенню загального рівня освіти в Україні.

Таку думку вона висловила під час свята Першого дзвоника у Британській міжнародній школі у Києві. За словами В.Семенюк, перевага тієї чи іншої форми навчального закладу має визначатись у конкуренції та часі.

“Я представляю інституцію виконавчої влади, яка сьогодні ставить питання про наявність в Україні навчальних закладів з різною формою власності. Головне, щоб знання, здобуті у школах, йшли на користь державі. Є державні заклади освіти, але паралельно можуть існувати і приватні, і нехай вони конкурують між собою. При цьому контроль за якістю навчання у приватних школах найкращим чином здійснюватимуть самі батьки, а не держава.

Крім того, після введення Міносвіти тестування можна говорити, що вчитель здає екзамен на вступ до вищого навчального закладу разом із учнем. Тобто, це той крок, коли відсікається корупція, а вчитель має стимул мати кращих учнів, бо рівень їхніх знань і є показником його професіоналізму”, - відзначила голова ФДМУ.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: