Ющенко похвалив Стельмаха перед МВФ

Президент відзвітував перед місією МВФ: похвалив дії Нацбанку та поскаржився та домовленості, укладені Юлією Тимошенко.

Президент України Віктор Ющенко 23 січня провів зустріч з головою місії Міжнародного валютного фонду Джейлою Пазарбазіоглу. Він похвалив дії Нацбанку та поскаржився на газові домовленості з Росією.

Глава держави запевнив представників місії, що домовленості і зобов'язання, передбачені у Меморандумі про економічну і фінансову політику, на сьогодні є визначальними пріоритетами для України, повідомляє його прес-служба.

"Це непростий, надзвичайно відповідальний план, зокрема для уряду. Але ми виходимо з того, що якщо ми виходитимемо з букви наших домовленостей, ми матимемо успіх", - наголосив він.

Президент особливо відзначив, що НБУ уживає заходів щодо стабілізації валютного ринку. За словами Ющенка, Нацбанк (зазначимо, наразі Юлія Тимошенко ініціює відставку його голови) підтримує достатню ліквідність банківської системи, забезпечення проведення валютних аукціонів, завершення діагностичного обстеження найбільших системних банків тощо.

Він пообіцяв, що діагностику решти банків буде завершено до кінця лютого поточного року. На переконання президента, запорукою зазначених позитивних зрушень стало, зокрема, виконання Україною основних положень вищезгаданого Меморандуму.

Президент додав, що бюджетом на наступний рік виділено 20 млрд. грн. для фінансування Стабілізаційного фонду, використання коштів якого забезпечуватиме активізацію інвестиційних процесів в економіці.

Говорячи про труднощі, з якими зіткнулася Україна при подоланні негативних кризових явищ, Ющенко, зокрема, відзначив непрогнозований розвиток ситуації у переговорному процесі з російською стороною щодо поставок газу.

Йдеться, зокрема, про недотримання принципу симетричності ціни на газ і ставки транзиту; відсутність відповіді щодо ціни на опалення для населення та всіх інших споживачів; врахування в бюджеті України достатньо ресурсу для компенсації різниці в ціні та способів збалансування бюджету НАК "Нафтогаз".

Гальмування економічних процесів створило серйозні проблеми з наповненням бюджету цього року, констатував президент.

Ющенко також заявив, що процеси, які традиційно є автономними від політичних впливів, сьогодні потерпають від політичних спекуляцій.

"Тому якщо політики атакуватимуть ключові фундаментальні речі, які забезпечують стабільність, і макроекономічну в тому числі, якщо самі політики руйнуватимуть стабільність – нам важко буде її втримати", – зазначив він.

Ющенко підкреслив, що Україні дуже важлива думка місії МВФ щодо тих прогнозів, які були сформульовані на 2009 рок, оскільки вони в Україні мали різні політичні оцінки.

"Сьогодні бюджет має величезні ускладнення. Багато з цих проблем знаходяться у контексті політичних рішень, які треба прийняти прем'єр-міністрові, парламенту – питання у наявності політичної волі", – резюмував він.

Читайте також:

Фірташ погрожує Україні міжнародним судом
Ющенко збере газове РНБО за тиждень
Стельмаха будуть звільняти у понеділок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: