Президент пообіцяв не чіпати Верховну Раду

Президент не має наміру розпускати Верховну Раду.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
 Президент Віктор Ющенко не буде відновлювати дію призупиненого указу про розпуск парламенту, який він підписав у листопаді 2008 року.

Про це він заявив в ефірі телеканалу Інтер.

"Я указ про розпуск парламенту не відновлю і бачу в цьому, скоріше, змістовну логіку", - наголосив він.

"Ми не маємо парламенту, у якому є політична формалізована більшість. У нас немає 226 депутатів, тому ми маємо вже протягом двох років неефективно працюючий парламент", - зазначив Ющенко.

"Якщо сформувати додаткові запити до Конституційного Суду відносно правової оцінки формування більшості в парламенті, я думаю, легко на правовій основі дійти до висновку, що український парламент зараз де-юре не має політичної більшості", - сказав президент.

За його словами, таким чином "парламент має бути розпущений".

Водночас Ющенко заявив: "Я переконаний, що зараз пріоритет в Україні дещо інший".

"Ми знаходимося на одному з самих чутливих політичних моментів, коли обирається новий глава держави. Це політично дуже вразливий момент. Він може привести до дуже серйозних потрясінь, якщо паралельно задіяти інші точки нестабільності", - сказав глава держави.

"Я категорично і однозначно заявляю, що я не маю намір робити перегляд, уточнення, розвиток рішення про розпуск парламенту, яке було прийнято...Цей указ призупинений, і в такому статусі він і буде", - запевнив Ющенко.

"Я переконаний, що ми у спілкуванні з парламентом і КС зможемо знайти тлумачення, яке давало б правову основу, після виборів президента, розв'язати парламентську кризу в Україні", - зазначив він.

Нагадаємо, напередодні перший заступник голови Верховної ради, представник Партії регіонів Олександр Лавринович заявив, що у разі обрання президентом України Віктора Януковича у нього будуть всі конституційні повноваження оголошувати дострокові вибори Верховної ради.

Читайте також:

Ющенко визнав, що програв вибори через популізм

Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України

Янукович пообіцяв викинути з влади всіх "недоучених"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: