Ющенко пообіцяв не гнобити угорців

Президент Віктор Ющенко запевнив, що всі представники угорської громади в Україні матимуть можливість здобувати освіту рідною мовою.

Віктор Ющенко, Лайош Шойом
Офіційний сайт Президента України
Президент України Віктор Ющенко та президент Угорщини Лайош Шойом
Угорщина занепокоєна "зменшенням можливостей представників угорської громади в Україні навчатись рідною мовою", заявив президент країни Лайош Шойом після переговорів зі своїм українським колегою Віктором Ющенком.

За словами Шойома, раніше українські угорці мали можливість у місцях компактного проживання навчатись у школах рідною мовою. Тепер, наголосив він, запровадження системи тестування випускників шкіл виключно українською мовою зменшує можливості угорців продовжувати навчання рідною мовою.

"Для угорців дуже важливо навчатись рідною мовою, і для цього потрібні якісні підручники", - підкреслив Шойом.

Він повідомив, що порушував це питання під час зустрічі з Ющенком. За його словами, український президент відповів, що питання здобуття угорцями освіти рідною мовою обговорюватимуть і триматимуть на постійному контролі міністри освіти двох країн.

Пізніше сам Ющенко додав, що українська система освіти дозволяє забезпечити потреби представників усіх національних меншин. За його інформацією, угорська громада в Україні має на сьогодні близько 100 шкіл, видаються газети угорською мовою, є радіо- та телепрограми.

28 квітня розпочався дводенний офіційний візит президента України до Угорщини. Його метою є налагодження подальшого співробітництва між країнами в гуманітарній, економічній, енергетичній, транспортній сферах.

Читайте також:

Москва вимагає від Януковича укласти союз з Тимошенко

В Україні найбагатші у світі депутати

Черновецький готується до завоювання США та Європи

У Польщі осквернили обеліск воїнам УПА

ВідеоЮщенко відвідав Угорщину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: