Ющенко пообіцяв не воювати з Росією

Ющенко звинуватив Росію в тому, що всі держави, які мають з нею кордон, страждають від російської системи цінностей.

Президент Віктор Ющенко висловив упевненість в тому, що війни між Україною та Росією не буде, але звернув увагу на проблеми у відносинах двох держав.

"Війни з Росією не буде", - заявив глава української держави в інтерв’ю бельгійській газеті "De Standaard".

"Проблема стосується не відносин України з Росією. Чи є відносини Росії та України краще, ніж Росії та Естонії? Чи немає у Литви та Польщі проблем із Росією? Чи можна назвати нормальними відносини Росії з Грузією? Мені продовжувати? Мова не йде про стосунки між особистостями", - пояснив Ющенко.

"Кожна країна, яка розвиває свою політику на демократичних засадах та має кордон із Росією, буде мати складнощі з Москвою", - впевнений він.

"Чи є поганими президенти всіх цих країн? Чи це тому, що вони хочуть, щоби політика їхніх країн була заснована на європейських цінностях?" – спитав український президент.

Він також вважає, що помилково бачити у минулорічному конфлікті між Грузією та Росією лише двосторонній конфлікт.

"Це був конфлікт між різними системами цінностей. Ми повинні бути досить сміливими, щоби розвивати і захищати демократичні цінності. В іншому випадку ми маємо проковтнути все спокійно і спостерігати, як основний принцип територіального суверенітету з року в рік втрачає своє значення", - додав Ющенко.

Нагадаємо, раніше президент вже заявляв, що вважає неможливим військовий конфлікт України та Росії. В той же час, Ющенко не виключав, що за підтримки з російського боку може початися війна за від'єднання від України Криму.

Читайте також:

Ющенко: від Росії залежить, чи почнеться війна у Криму

Ющенко: війна в Грузії – "можливо, перша війна в рамках СНД"

Ющенко: Україна не братиме участі в загарбницьких війнах

Ющенко: Росія робить зустріч із Мєдвєдєвим неможливою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: