Ющенко пообіцяв, що гривня буде зростати кожного дня

Президент побачив ознаки стабільності національної валюти та впевнений, що надалі гривня буде тільки дорожчати.

Президент Віктор Ющенко впевнений, що курс долара в Україні буде падати, а курс гривні зростати.

Про це глава держави заявив на нараді у Вінниці.

"За останні два місяці, після спецкроків, національний курс стабілізований, і останній тиждень гривня росте, а долар падає. Вчора була зроблена операція, коли Нацбанк вперше за 8 місяців викупив чи 89, чи 90 мільйонів доларів валюти на ринку", - звернув увагу Ющенко.

"Ми приходимо до моменту, коли національна валюта стабілізується, коли вона кожен день буде приростати. Курс долара буде падати", - зробив з цього висновок президент.

В той же час, він попросив ставитися до процесів, що відбуваються з національною валютою,"не як до кампанії". "Завдання наше – мати стабільні гроші, а не мандрувати з однієї сторони в іншу, бо з цього починається відбудова відносин "банк-економіка", - наголосив глава держави.

Він також закликав відродити довіру до банків і державного запозичення. Для повернення цієї довіри, на переконання Ющенка, треба стабілізувати курс гривні.

"Національний банк не повинен бути емісійним станком для будь-кого. Ми повинні стабілізувати курс", - наголосив президент.

Він додав, що нинішній курс гривні "передевальвовано".

Нагадаємо, нещодавно голова Нацбанку Володимир Стельмах заявив, що незабаром в Україні може відбутися різке, стресове зміцнення гривні

На думку керівника НБУ різке посилення курсу національної валюти може бути зумовлене другим траншем кредиту Міжнародного валютного фонду, який отримала Україна, в разі, якщо уряд вийде на валютний ринок. У той же час, Стельмах застеріг від необережних виходів на ринок і стресового зміцнення гривні.

Українська валюта зростає на готівковому та міжбанківському ринках вже майже два тижні.

Зокрема, на міжбанку долар коштує 7,6020-7,615 грн, а євро - 10,353-10,3735 грн. В обмінниках комерційних банків курс купівлі долара впав до рівня 7,30-7,35 грн, а євро низка банків купують за ціною 9,80 грн.

Читайте також:

Долар на міжбанку зупинився на 7,60 грн

Пинзеник: українська економіка опинилася на межі можливого

Стельмах пообіцяв стресове зміцнення гривні

Експерти радять запасатися доларом: до кінця року він коштуватиме 10 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: