Ющенко попередив, що Україні залишилось півроку до банкрутства

Президент знову звинуватив главу уряду в тому, що Тимошенко "довела бюджет до ручки".

Якщо Україна й надалі платитиме за газ з національних валютних резервів, то через півроку її можна буде оголошувати банкрутом. Про це заявив президент Віктор Ющенко, який перебуває з робочою поїздкою в Черкаській області.

За його словами, Україна заплатила за спожитий у грудні газ за рахунок валютних резервів Національного банку.

Ющенко зазначив, що був змушений звернутись з відповідним прохання до правління НБУ через непродуману політику уряду: "Я прийняв рішення звернутись до НБУ у зв’язку з тим, що Тимошенко з комунального сектору зібрала 3% платежів - завалила розрахунки за газ, у зв’язку з тим, що кошти, які прийшли на рахунки НАК "Нафтогаз", пішли на виплату пенсій – бо вона довела бюджет до ручки".

При цьому глава держави наголосив, що це перший випадок в історії незалежності, коли Україна розраховується за газ з національних резервів. "Такого не було в нашій історії, щоб валютні резерви було використано на розрахунки за газ – це трагедія. Бо так ми можемо прожити на валютні запаси півроку, і тоді можна оголошувати країну банкрутом", - сказав Ющенко.

Президент висловив думку, що це є цілеспрямованою політикою прем’єра, яка здійснюється в обмін на підтримку Кремля в ході президентської кампанії в Україні. Зокрема, така політика, на думку глави держави, веде до втрати газотранспортної системи України. "Це втрата наших національних інтересів. Я переконаний, що за цим стоїть ясна, продумана, колоніальна політика Тимошенко, і до ворожки не потрібно ходити. Воно читається", - сказав Ющенко.

Читайте також:

Україна повністю розрахувалася з Росією за спожитий у 2009 році газ

Ющенко: Україна не має грошей для розрахунку за російський газ

Секретаріат: українська ГТС вже не наша

"Газпром" заявив про проблеми в Україні з відбором газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: