Ющенко попросив діаспору забезпечити чесні вибори президента

Президент очікує мобілізації українців за кордоном у виборчому процесі й зусиль на захист його чесності й демократичності.

Президент Віктор Ющенко закликав закордонних українців сприяти проведенню прозорої й чесної компанії з виборів глави української держави.

Про це сказано в повідомленні головної служби інформаційної політики Секретаріату президента.

Глава Секретаріату Віра Ульянченко провела зустріч із генеральним секретарем Світового конгресу українців Стефаном Романівим і головою Української всесвітньої координаційної ради Дмитром Павличком, у ході якої сторони обговорили питання активізації відносин України з українцями, які проживають за кодоном.

"Вона передала позицію президента, котрий очікує консолідації, мобілізації українців за кордоном у виборчому процесі й зусиль на захист його прозорості, чесності й демократичності", - сказано в повідомленні.

Зі слів Ульянченко, нинішня ситуація в Україні, напередодні виборів президента, має фундаментальні загрози політичного, економічного й міжнародного характеру, також гостро стоїть питання розвитку демократії.

"Основним викликом перед Україною є існування самої України, існування демократії в Україні", - підкреслила вона.

При цьому глава Секретаріату вказала на неприпустимість політичного впливу на організації закордонних українців.

Також сторони обговорили останні події україно-російських відносин.

Ульянченко оцінила їх результати як такі, що сприяють консолідації нації, про що, на її думку, свідчила активність патріотичних акцій під час Дня державного прапора й Дня незалежності, а також висловила подяку закордонним українцям за підтримку Ющенка.

Нагадаємо, раніше Віктор Ющенко висловлював занепокоєння урядовою політикою щодо закордонного українства і вимагав активізувати роботу в цьому напрямку.

Зокрема, за його даними, порівняно з 2005-2008 роками кардинально зменшено щорічне фінансування програми "Заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України", що ставить під загрозу її виконання; повністю ліквідовано бюджетну програму щодо встановлення культурних зв'язків з українською діаспорою.

"Таким чином, наша держава, яка має одну з найбільших світових діаспор, постала перед проблемами слабкої керованості, фінансової незабезпеченості, безініціативності в цій сфері", - констатує президент.

Читайте також:

Ющенко обурився, що Тимошенко приділяє діаспорі замало уваги

Українська діаспора вимагає вивезти всі пам’ятники Леніну в Чорнобиль

Ющенко виніс свою Конституцію на всенародне обговорення

Ющенко гарантує провал політичних змов на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: