Ющенко попросив Литвина допомогти звільнити Луценка

Президент висловив стурбованість значним послабленням дій правоохоронців у боротьбі з корупцією.

Президент Віктор Ющенко надіслав голові Верховної ради Володимиру Литвину листа з проханням підтримати його у питанні звільнення міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

У листі, оприлюдненому прес-службою глави держави, Ющенко пише, що на сьогодні ситуація в органах внутрішніх справ України не може гарантувати забезпечення захисту прав та свобод людини і громадянина, позитивних результатів у боротьбі із корупцією та злочинністю.

"Мене надзвичайно турбує значне послаблення дій правоохоронних органів у цьому напрямі", - наголошує президент.

Він зауважив, що упродовж десяти місяців поточного року утримується тенденція до зменшення кількості викритих корупційних правопорушень (на 13,9%) та притягнутих до адміністративної відповідальності корупціонерів (на 15,4%). Послаблення активності боротьби з корупцією, на його думку, сталося в основному за рахунок органів внутрішніх справ (на 40,2%), кількість притягнутих до відповідальності корупціонерів за матеріалами МВС України скоротилася з 1433 до 858 осіб. Погіршилася якість збору доказів корупційної діяльності. Відсоток закритих адміністративних справ у поточному році зріс до 22,3%, зауважив Ющенко.

Крім того, пише президент у листі до голови ВР, зростає і кількість злочинів, "однак рівень їхнього розкриття щомісяця знижується і досяг, на мій погляд, критичної межі, коли залишаються нерозкритими більше 30% злочинів".

Він зауважив, що на 1 грудня поточного року залишилися нерозкритими з минулих років майже 7 тисяч умисних убивств, 18 тисяч розбоїв, 216 тисяч грабежів та близько 1 мільйона 400 тисяч крадіжок.

За словами Ющенка, уже цього року судами виправдано 24 особи, які притягувалися як обвинувачені у кримінальних справах, що розслідувалися в органах внутрішніх справ, з них шестеро перебувало під вартою.

Наведене, за його словами, і стало причиною того, що за останні роки Україна суттєво погіршила свій рейтинг доброчесності: із 99-го місця у 2006 році до 146-го у 2009 році. Він нагадав, що, згідно із черговим звітом міжнародної правозахисної організації Transparency International щодо рівня корупції у світі "Барометр глобальної корупції – 2009", Україна посіла останню сходинку серед "нових незалежних країн".

"Повідомляю Вас про те, що я порушив перед прем’єр-міністром Юлією Тимошенко питання про невідкладне звернення до Верховної ради з поданням про звільнення Луценка із займаної посади міністра внутрішніх справ. Виходячи з викладеного, сподіваюся на Вашу конструктивну громадянську та державницьку позицію", - йдеться у листі до Литвина.

Читайте також:

Луценко: Ющенко не бореться з корупцією, бо риба гниє з голови

БЮТ: депутатам пропонують по 150 тисяч доларів за відставку Луценка

Луценка нагородили "Будяком року" за порушення прав людини

Ющенко вимагає негайно звільнити Луценка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: