Ющенко попросив Тимошенко дати грошей нацменшинам

Президент вважає, що уряд не достатньо фінансує культурно-освітні потреби національних меншин України. Яка б не була криза, а відносини псувати не слід.

Президент України Віктор Ющенко стурбований ситуацією із задоволенням культурно-освітніх потреб національних меншин України. Із відповідним листом він звернувся до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

"Шановна Юліє Володимирівно! Викликає серйозну стурбованість ситуація із задоволенням культурно-освітніх потреб національних меншин України, про що свідчать численні листи до мене окремих громадян і громадських організацій", - пише президент.

Він дорікнув Тимошенко за недостатнє фінансування: "Цього року передбачені Міністерству культури і туризму України та Державному комітету України у справах національностей та релігій бюджетні витрати на підтримку етносів України зменшені у порівнянні з попередніми роками вдесятеро. При цьому й передбачені кошти виділяються не в повному обсязі".

Ющенко заявив, що переконаний, "що державна політика у сфері міжнаціональних відносин не повинна стати заручником складної фінансово-економічної ситуації. Державні інституції мають отримати реальні можливості реагувати на виклики із попередження етнополітичних конфліктів".

"З метою збереження конституційних гарантій громадян, суспільної злагоди, атмосфери толерантності в державі, розвитку культурної, мовної, духовної самобутності етносів України прошу Вас, шановна Юліє Володимирівно, терміново розглянути проблемні питання, які існують в етнонаціональній сфері, та вжити невідкладних заходів щодо їх розв'язання. Про результати прошу поінформувати особисто", – зазначено в листі президента.

У той же час проблеми українців в інших країнах ніхто не захищає. Так, наприклад, в Москві відмовилися відкривати українську школу.

Читайте також:

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Росія вважає відкриття української школи в Москві недоцільним

РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

Миколаївським депутатам дозволили використовувати російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: