Ющенко попросив Тимошенко скасувати частину антикризових постанов

У листі до прем'єра президент попросив її залишити в антикризовому пакеті документів тільки ті, що стосуються співпраці з МВФ.

Президент Віктор Ющенко звернувся до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням ретельно переглянути та доопрацювати антикризові постанови уряду, ухвалені 14 квітня задля отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Про це йдеться в листі глави держави до прем'єра.

Ющенко зокрема підкреслив, що схвально сприйняв інформацію про ухвалення урядом низки рішень, необхідних для отримання другого траншу кредиту МВФ.

Разом із тим, в ухваленому Кабміном пакеті антикризових документів, на думку президента, є низка актів, які зовсім не стосуються питань, що потребують урегулювання в рамках співпраці з МВФ, та водночас мають суттєві недоліки.

Глава держави, серед іншого, звернув увагу на те, що прийнято п'ять постанов уряду, якими запроваджуються додаткові платні послуги, що можуть надаватися бюджетними установами та зачіпають так чутливі сфери суспільної діяльності, як ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, пожежна охорона, робота правоохоронних органів, соціально-культурне обслуговування населення.

Також, на переконання Ющенка, "не має ніякого відношення до рекомендацій МВФ намагання через механізм благодійних внесків забезпечити виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, закладів освіти, охорони здоров'я, культури, науки, спорту та фізичного виховання".

У листі президент відзначив, що ухвалення Кабміном "рішень, які безпосередньо не стосуються пропозицій Міжнародного валютного фонду, а лише впроваджують незрозумілі схеми фінансового забезпечення сектору державного управління, матиме драматичні наслідки як для суспільного, так і економічного життя країни".

Також неоднозначний ефект може мати рішення про випуски казначейських зобов'язань у прийнятій урядом редакції, зазначає президент.

"З одного боку, воно спрямоване на зменшення розбалансованості бюджету шляхом залучення коштів населення, з іншого – через анонімність механізму продажу казначейських зобов'язань може спрацювати як інструмент відмивання брудних грошей та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом", - додав Ющенко в своєму листі до Тимошенко.

Нагадаємо, місія МВФ вирішила рекомендувати раді директорів фонду виділити Україні другий транш кредиту в розмірі близько 2,8 мільярда доларів. Відповідну заяву за підсумками візиту до України зробила голова місії фонду Джейла Пазарбазіоглу.

Очікується, що другий транш кредиту Україна отримає у середині травня. Незабаром після цього МВФ може виділити й третій транш, що складе приблизно 2,83 мільярда доларів.

Рішення про виділення антикризового кредиту Україні Міжнародний валютний фонд, нагадаємо, ухвалив у листопаді минулого року. Сума кредиту становить 16,43 мільярда доларів. Восени ж минулого року Україна вже отримала перший транш кредиту - 4,5 мільярда доларів.

14 квітня уряд ухвалив низку постанов, що мають збалансувати економіку України, зменшити дефіцит бюджету та полегшити отримання другого траншу кредиту.

Ухвалені Кабміном документи зокрема стосуються внесення змін до державного бюджету зі скороченням витратної частини, збільшення ціни на газ і електроенергію для тих, хто споживає їх у великих обсягах, забезпечення рівних умов для всіх платників до Пенсійного фонду, збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України", легалізації платних послуг, а також рекапіталізації банків, в які були введені тимчасові адміністрації.

Читайте також:

Азаров пропонує поступити з МВФ "як більшовики у 1917 році"

Уряд перегляне бюджет у травні, якщо цього захоче МВФ

МВФ через місяць дасть Україні 3 мільярди доларів

Тимошенко: головна антикризова програма - це кредит МВФ

ВідеоЮщенко просить скасувати деякі постанови уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: