Ющенко попросив у "Великої сімки" захисту від БЮТ і регіоналів

Щоб не допустити "конституційного перевороту" в Україні, президент попросив у провідних країн світу допомогти в боротьбі з його політичними опонентами - БЮТ і ПР.

Президент Віктор Ющенко закликав керівництво держав "Великої сімки" підтримати його в недопущенні "конституційного перевороту" в Україні з боку Партії регіонів і БЮТ.

Про це глава держави заявив на зустрічі з послами країн G7.

"За останній тиждень знято всі маски по переговорах по створенню між ПР та БЮТ коаліції", - наголосив Ющенко.

За його словами, наступного тижня буде ініційовано внесення змін до Конституції України для того, щоб на 10 років наперед закріпити прем'єрство Юлії Тимошенко і перенести вибори президента до парламенту.

"Це антизаконна ініціатива, оскільки скорочення виборчих прав громадян неможливе без всенародного референдуму", – впевнений Ющенко.

За його словами, домовленості між БЮТ і регіоналами передбачають пролонгування повноважень місцевих рад на 1 рік, а Верховної ради нинішнього скликання – на 3 роки. "Все ці ініціативи – незаконні. Це по суті конституційний переворот в країні, це демонтаж демократичних завоювань", - сказав він.

З огляду на це, Ющенко звернувся до послів з проханням донести його позицію щодо політичної ситуації в Україні до керівників країн "Великої сімки".

Він також запевнив дипломатів, що Україна виконуватиме міжнародні зобов'язання із забезпеченню прав і свобод людей.

Нагадаємо, напередодні Віктор Ющенко в ексклюзивному інтерв'ю ТСН заявив, що ймовірне об'єднання ПР і БЮТ у Верховній раді означає те, що "жуліки і махінатори збираються вчинити конституційний переворот".

Глава держави наголосив, що він не допустить змін Основного Закону, які, за його словами, планує провести майбутня широка коаліція, і які він оцінює, як "замах на українську демократію".

В той же час, у ЗМІ з'явився проект змін до Конституції, які збираються провести БЮТ і Партія регіонів.

В документі, зокрема, йдеться про перенесення виборів президента до парламенту, перехід на двотурові парламентські вибори тощо.

В той же час, незважаючи на інформацію про узгодженість всіх основних питань між Юлією Тимошенко і Віктором Януковичем, про створення коаліції їх політичних сил поки не оголошено. БЮТ і ПР продовжують розглядати це питання.

Читайте також:

Оприлюднений проект Конституції Тимошенко і Януковича. Документи

Партія регіонів обіцяє не влаштовувати репресій

Ющенко: Тимошенко і Янукович хочуть отримати владу на 10 років

Ющенко: митниця збирає "чорні гроші" на вибори

ВідеоЮщенко попросив захисту у G7

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: