Ющенко поскаржився на Тимошенко у Генпрокуратуру

Президент впевнений, що уряд приховує результати своєї роботи і просить ГПУ з цим розібратися.

Віктор Ющенко направив у Генпрокуратуру звернення з проханням вивчити законність деяких дій уряду. За даними Секретаріату президента, уряд приховує низку реальних статистичних даних.

Заступник глави СП Олександр Шлапак пояснив, що Віктор Ющенко "надзвичайно стурбований тим, що відсутність реальних результатів роботи уряду підміняється приховуванням інформації від суспільства".

Зокрема, Шлапак акцентував увагу на тому, що Держкомстат не оприлюднив у традиційні, щомісячні терміни статистичні показники ВВП за січень 2009 року.

"Така ситуація, разом з рішенням Кабінету міністрів України, прийнятим на засіданні 12 лютого 2009 року, але не опублікованим, про обмеження публічності офіційної статистики, може свідчити тільки про одне: уряд намагається приховати від громадян реальну ситуацію в соціально-економічній сфері", - підкреслив чиновник.

"Тепер найближчі офіційні дані про розвиток економіки очікуються за результатами тільки І кварталу 2009 року, і оприлюднені вони будуть в середині травня", - сказав він.

На його думку, уряд приховує таку інформацію, щоб уникнути внесення змін до державного бюджету на 2009 рік.

"В промисловості падіння в січні в порівнянні з січнем минулого року склало 34,1%; у будівництві - 57,6%, в транспорті - 35,1%. Уряд не зміг виконати зобов'язання по низці макроекономічних і бюджетних показників, узгоджених в Меморандумі з Міжнародним валютним фондом", - заявив Шлапак.

Секретаріат президента вважає, що така ситуація підкреслює необхідність термінового кардинального перегляду бюджету, на якому наполягає президент.

Крім того, Шлапак звинуватив Кабмін в приховуванні своєї роботи.

"Всупереч вимогам закону з квітня 2008 року урядом не оприлюднювалася інформація про фактичний розмір прожиткового мінімуму з метою уникнути перегляду державних соціальних стандартів і гарантій. З врахуванням істотного перевищення інфляцією прогнозованого рівня, за січень-грудень 2008 року кожним пенсіонером, який отримує мінімальну пенсію, недоотримано, за нашими підрахунками, 840 гривень" - запевнив Шлапак.

Читайте також:

За зміну президента висловились понад 70% українців 

Ющенко "душевно" попросив депутатів НУ-НС розвалити коаліцію

Ющенко - Тимошенко: без ваших хабарів партнери до вас жопою повернуться!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: