Ющенко поскаржився в Генпрокуратуру на урядовий план приватизації

Президент засумнівався у законності плану приватизації ключових підприємств України через два дні після того, як зняв з нього заборону.

Президент Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі перевірити на відповідність законодавству розпорядження уряду від 3 грудня 2008 року щодо переліку господарств, які підлягають продажу.

Про це йдеться у листі президента на адресу генпрокурора Олександра Медведька.

"Звертаю Вашу увагу на те, що рішення уряду щодо приватизації окремих підприємств, включених до зазначених переліків, не відповідає вимогам чинного законодавства", – відзначає глава держави.

Зокрема, на думку президента, ВАТ "Науково-виробничий комплекс "Київський завод автоматики імені Г.І. Петровського", Мукачівський завод "Точприлад", Феодосійська суднобудівна компанія "Море" та Херсонський державний завод "Палада" забезпечують обороноздатність держави, виготовлення і ремонт зброї, військової техніки, тобто є підприємствами, які, відповідно до статті 5 закону про приватизацію державного майна не підлягають приватизації.

Ющенко також зауважив, що відкриті акціонерні компанії "Турбоатом", "Науково-дослідний інститут атомного та енергетичного насособудування", "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Західенерго", "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" належать до підприємств паливно-енергетичного комплексу, приватизація яких, відповідно до рішення Ради нацбезпеки і оборони від 15 лютого 2008 року "Про забезпечення національних інтересів і національної безпеки у сфері приватизації та концептуальні засади їх реалізації", має відбуватися після затвердження Кабінетом міністрів програм розвитку стратегічних галузей економіки.

Як повідомляв ТСН.ua, 26 травня Ющенко своїм указом зупинив дію свого попереднього указу, який наклав заборону на приватизацію об`єктів з вищезгаданого списку. Зокрема, тим указом відмінялося розпорядження Кабміну від 3 грудня 2008 року про включення до списку державних пакетів акцій, що приватизуються в 2009 році, ВАТ "Турбоатом", "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Західенерго", "Центренерго", "Науково-дослідний і проектний-конструкторський інститут атомного і енергетичного насособудування", "Науково-виробничий комплекс "Київський завод автоматики імені Г. І. Петровського", "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", "Мукачівський завод "Точприлад", а також відмінялася підготовка до продажу в 2009 році Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд и Херсонського державного заводу "Паллада".

Читайте також:

Ющенко зняв табу з урядового плану приватизації

Тимошенко передумала продавати "Турбоатом"

Тимошенко пропонує Лівії скандальний український завод

Рада остаточно провалила програму приватизації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: