Ющенко поставив росіянам у приклад Молдову та Білорусь

Президент засмутився з того, що Росія не хоче делімітувати кордон з Україною, як це роблять інші сусіди.

Президент Віктор Ющенко вважає, що політична воля РФ заважає делімітувати україно-російський кордон. Про це він сказав під час лекції у Військовому інституті Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

"Україна ініціативна в цьому питанні, вона багато разів зверталась до Російської Федерації щодо демаркації національного кордону. Заважало лише одне - існування або неіснування політичної волі для проведення даного заходу", - пояснив глава держави.

Він зауважив, що за 18 років незалежності України питання делімітації та демаркації кордонів можна було би вирішити, якби була політична воля керівництва іншої сторони. Разом із тим, питання делімітації кордону він назвав національним пріоритетом для України.

Разом із тим, Ющенко позитивно охарактеризував відносини з іншими сусідами в питанні кордонів. Він нагадав, що кілька тижнів тому Україна змогла домовитись з Білоруссю про демаркацію спільного кордону, і в білоруський парламент вже внесено відповідний закон. Ющенко сподівається на позитивне рішення з цього приводу.

Також він зауважив, що Україні вдалось домовитись з новою владою Молдови щодо проведення переговорів про демаркацію спільної ділянки кордону. "Ми знаходимо повне порозуміння по цьому питанню з молдовською владою", - відзначив Ющенко.

Він додав, що Україна практично вирішила це питання і з Румунією.

Нагадаємо, питання демаркації кордону України та РФ постало після того, як російські прикордонники вбили українця під час спроби незаконного перетину кордону з боку Харківської області.

Тоді Ющенко обурився, що прикордонники сусідньої держави занадто часто стріляють в українців, а українська сторона в черговий раз поставила питання про демаркацію міждержавного кордону.

Читайте також:

Київ вимагає демаркації кордону з Росією через вбивство українця

Російські прикордонники пояснили, за що вони вбили українця

Ющенко пообіцяв "українського прем’єра" через кілька місяців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: