Ющенко пояснив, чому дозволив надрукувати 4 млрд гривень

За словами президента, в Україні просто не було і немає грошей для оплати російського газу.

Президент Віктор Ющенко підтверджує, що для розрахунку з Росією за газ була проведена емісія у розмірі 3,8 млрд грн. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції у Києві.

За його словами, для розрахунку за газ інших коштів в державі не було, немає їх і зараз. Також він спрогнозував, що гроші для оплати "Газпрому" друкуватимуться і надалі.

Також Ющенко зауважив, що піти на такий крок його змусила інформація про міжнародні заходи, заплановані на 18 червня, про які він сьогодні не хотів би говорити.

В цілому президент вважає, що без серйозного реформування "Нафтогазу" не можна вирішити питання розрахунків за газ. Він підкреслив, що у найближчі 30 днів уряд зобов’язаний дати відповідь щодо реформування енергетичного сектору, в тому числі й НАК.

Президент підкреслив, що на сьогодні баланс компанії не дозволяє залучати кошти, оскільки її кредитні зобов’язання перевищують річні надходження.

Як повідомляв ТСН.ua, 5 червня президент на засіданні РНБО повідомив, що гроші для розрахунку з "Газпромом" були спеціально надруковані.

За словами президента, газові борги України за травень становлять 157 млн дол. за спожитий газ і майже 500 млн дол. – за газ, закачаний у підземні газові сховища.

"У мене не було іншого вибору, крім того, щоб схвалити сьогодні рішення на емісію ресурсів, і за годину платіж у бік "Газпрому" Росії в сумі 3,8 млрд. грн. буде здійснено. Але я хотів, щоб всі знали ціну подібних рішень", – сказав президент.

Того ж дня "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" гроші за спожитий у травні російський газ.

Разом з тим, за словами міністра палива і енергетики України Юрія Продана, кошти на оплату російського газу, спожитого і закачаного Україною в підземні сховища газу в травні, у розмірі 3,8 млрд. грн. НАК "Нафтогаз України" одержав як кредит "Ощадбанку".

Читайте також:

"Газпром" зібрався підвищити ціни на газ

"Газпром" підтвердив, що Україна повністю заплатила за газ

Італія пропонує Європі і Росії скинутись Україні на газ

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

ВідеоЮщенко про емісія у розмірі 3,8 млрд грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: