Ющенко пояснив, чому не рухається черга на житло

На думку президента, просувати чергу на житло в Україні заважає непрозора практика надання квартир чиновникам і держслужбовцям.

Україна повинна радикально переглянути політику в сфері надання службового житла.

Про це заявив президент Віктор Ющенко на нараді з проблем будівельної галузі.

Він, зокрема, назвав процедуру виділення службового житла "непублічною та непрозорою".

"Це таємниця за сім'ю печатями - кому і на яких підставах воно (житло) виділяється. Тому у нас не зменшується кількість громадян, що стоять в черзі на отримання житла. Держава витрачає мільярди гривень, щоб забезпечити службовим житлом високопоставлених держслужбовців. На це виділяються сотні тисяч квадратних метрів, які ми втрачаємо через 1-2 роки, тому що воно приватизується цими чиновниками. Це напівтіньовий державний сектор, через який переходять мільярди гривень. Це ненормально", - наголосив глава держави.

На думку Ющенка, держава повинна відмовитися від стовідсоткової оплати житла для службовців і платити тільки перший внесок на нього в розмірі 30% від вартості, або частково компенсувати відсотки за іпотечним кредитом.

"І тоді хай який-небудь заступник міністра фінансів не отримує від держави квартиру, а потім приватизує її. А оплачує хай її в кредит. За рахунок цього ми можемо в 3-7 разів збільшити обсяги житлового будівництва", - переконаний президент.

Він зазначив, що з цього приводу не знайшов відгуку в уряді. "Очевидно, що уряд просто не приділяє уваги цьому питанню", - відзначив Ющенко.

В той же час, він висловив сподівання на те, що Нацбанк та Ощадбанк найближчим часом почнуть фінансування добудови об'єктів з високим ступенем готовності. "Установа зі свого боку виконала всі зобов'язання за цією програмою. Звичайно, ця схема не ідеальна. Це локальна програма. Ціна цього проекту 7 мільярдів гривень, ми почнемо з 1 мільярда гривень. Нацбанк заявив про готовність виділити необхідний ресурс. Це дозволить нам цього року ввести в експлуатацію 250 тисяч квадратних метрів житла, які зможуть отримати приблизно 60 тисяч громадян", - додав Ющенко.

Перед цим прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що уряд планує виділити 1 мільярд гривень для завершення низки недобудов. Рішення про те, які об'єкти повинні добудовуватися в першу чергу, повинна ухвалювати антикризова рада у сфері будівництва при Кабінеті міністрів.

Читайте також:

Влада пообіцяла відремонтувати всі українські дороги до літа

В Києві затримали організатора масштабної будівельної афери

Уряд вирішив узаконити доступне житло

Львів'ян, які стоять у черзі на квартиру, поселять на горищах

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: