Ющенко пояснив Путіну, що не зривав розрахунки за російський газ

Представник президента запевнив, що Ющенко доклав чимало зусиль до того, щоб Україна своєчасно розрахувалася за отриманий газ.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін був невірно інформований щодо намірів президента України Віктора Ющенка з приводу проблеми з оплатою за спожитий російський газ.

Про це заявив представник президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, коментуючи заяву Путіна про намагання Ющенка зірвати розрахунки за російський газ. Зокрема, Путін стверджував, що "за словами прем'єр-міністра України, Ющенко перешкоджає нормальній співпраці між Нацбанком і урядом України і блокує переказ грошових коштів".

Соколовський на прес-конференції у вівторок заявив, що Ющенко не раз запрошував представників уряду і керівництва "Нафтогазу України" на нараду з тим, щоб виробити спільну лінію поведінки в "газовому" питанні.

"На жаль, представники уряду (Мінпаливенерго) і керівники НАК "Нафтогаз України" на нараду до глави української держави не прибули, а натомість побігли з відповідними неправдивими інформаціями, у тому числі і до керівника уряду Російської Федерації. Неправдивість інформації полягала хоч би в тому, що якраз Ющенко... доклав чимало зусиль до того, щоб українська сторона своєчасно і в повному обсязі розрахувалася за отримані обсяги газу", - сказав Соколовський.

За його словами, Ющенко "не мав намірів блокувати якісь варіанти, які є легітимними і відповідають законам і нормативній базі України оплати за газ". "Все це неправда", - сказав Соколовський.

На його думку, європейці "вже добре розуміють, що сьогодні слід "розводити" два контракти - контракт про транзит, якому нічого не загрожує з українського боку, і контракт на постачання газу до України".

Читайте також:

Путін: Ющенко заважає власному уряду платити за російський газ

Росія знову лякає ЄС, що Україна нібито не зможе розрахуватися за газ

Тимошенко і Путін домовилися змінити газові контракти

Путін закликав ЄС "розщедритися" на газ для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: