Ющенко пояснив, що дірки в бюджеті лататимуть, друкуючи гроші

Ющенко вважає однією з найбільших проблем для країни непрофесійний, нереалістичний державний бюджет 2009 року.

Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю британському виданню Financial Times заявив, що уряд хоче забезпечити виконання цьогорічного державного бюджету за рахунок "включення станка" Нацбанку для друкування грошей.

Як повідомили у прес-служба глави держави, Ющенко вважає однією з найбільших проблем для країни непрофесійний, нереалістичний державний бюджет 2009 року. "Проблема, яка є найбільш складною і формує песимістичний погляд на Україну, в тому числі, й світових експертів, - в площині нашого бюджету, який, можливо, найбільш непрофесійний за всю історію країни", - наголосив президент.

Глава держави переконаний, що такий основний фінансовий документ ніколи не буде виконано. "Можна точно сказати - неможливо виконати той бюджет, який "намалював" уряд, який прийняла більшість ВР, керована прем’єр-міністром. Іде тотальне невиконання бюджету", - сказав президент.

За його словами, "про катастрофу бюджетного процесу", говорять, зокрема, такі цифри, як 20 млрд гривень невідкомпенсованого ПДВ, стягнуті наперед близько 12 млрд гривень податків, за сім місяців здійсненої близько 30 млрд гривень емісії.

Водночас він констатував, що, на жаль, прем’єр-міністр відмовляється переглядати бюджет країни. "Я не бачу волі прем’єра щось змінювати у цьому нереалістичному бюджеті. Разом з тим розгортається ще більш запекла політична боротьба, щоб сформувати тиски різного роду на канали, які могли б компенсувати хоча б певну частину цих проблем", - наголосив Ющенко.

"Країну заполонив непрофесійний некомпетентний бюджет, виконання якого можливо тільки через контроль над НБУ, через емісію, через включення друкарського станка", - сказав президент.

Відповідаючи на запитання щодо останніх атак на НБУ, президент сказав, що це ні що інше, як "політична боротьба, не більше, ніж політичний і психологічний тиск". "Коли НБУ почав займати принципову позицію, ці атаки відновилися", – наголосив глава держави.

Читайте також:

Ющенко поцікавився, навіщо Тимошенко бреше суспільству

Янукович мріє, щоб Ющенко, Тимошенко й Стельмах пішли усі разом

Ющенко пояснив Тимошенко, яким має бути бюджет-2010

Експерт: Ющенко і Стельмах можуть спричинити економічний колапс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: