Ющенко пояснив, що його приваблює в Бандері

Президент заперечив, що хотів заробити на Бандері "політичний капітал". "На Бандері не заробиш", - зауважив він.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Ющенко пояснив, що його приваблює в Бандері
Президент Віктор Ющенко поважає провідника Організації українських націоналістів Степана Бандеру, за те, що той, за роки, проведені у фашистському концтаборі, не зрікся акту проголошення незалежності України. Про це Ющенко заявив в ефірі телепрограми "Велика політика з Євгенієм Кисельовим", відповідаючи на питання журналістів, що спонукало наприкінці свого президентського терміну присвоїти Бандері звання Героя України.

"Це не політичний хід. Коли ми говоримо про визвольні змагання – Івана Мазепу, Павла Скоропадського, січових стрільців, Августина Волошина, я переконаний – Мазепа, Скоропадський, Волошин, січові стрільці – це герої, які засвідчували одне – прагнення українців мати незалежну державу.

Президент заперечив, що хотів заробити на Бандері "політичний капітал". "На Бандері не заробиш", - зауважив він. "Чому він для вас такий ненависний, чому ми як губка впитали більшовицьку брехню?" – запитав глава держави. Він висловив переконання, що люди замало знають про життя та діяльність провідника ОУН.

Ющенко нагадав, що у період з 1941 по першу половину 1944 року Бандера перебував у фашистському концтаборі, що троє його братів були знищені фашистами, а сестри загинули в радянських концтаборах. У зв’язку з цим він висловив обурення, що в Україні Бандеру називають поплічником фашистів. "Він боровся за одне – мати незалежну Україну", - заявив президент.

Щодо присвоєння Бандері звання Героя, Ющенко заявив: "Було важливо зробити поступок – я його сьогодні зробив". "Якби ви мене запитали – а що зробив Степан Андрійович Бандера, мене приваблює в ньому те, чого він не зробив – фашисти вимагали, щоб він зрікся проголошення незалежної держави, але 4 роки він вистояв і не зрікся акту незалежності України", - заявив Ющенко.

Як відомо, своє рішення про надання звання Героя Бандері Віктор Ющенко підтвердив на урочистостях на честь Дня соборності України 22 січня. У своєму виступі президент, зокрема, зазначив, що зробив те, чого "чекали мільйони українців і багато років". Пізніше прес-служба президента оприлюднила відповідний указ глави держави.

Перед цим протягом кількох років із вимогами присвоїти Бандері звання Героя України виступали низка націоналістичних партій і громадських організацій.

Варто зазначити, що в жовтні 2007 року Ющенко присвоїв звання Героя України командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу. Це рішення викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві.

Читайте також:

Поляки в суді вимагатимуть визнати Бандеру нацистським злочинцем

В Росії надання Бандері звання Героя назвали ганьбою

Партія регіонів: звання Героя для Бандери розколює Україну

Під пам’ятник Бандері у Львові підклали гранату

ВідеоСтепан Бандера - Герой України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: